Piłkarze Obry gotowi do gry. Rusza runda wiosenna IV ligi [ZDJĘCIA]

W najbliższą sobotę Obra Kościan inauguruje rozgrywki rundy wiosennej. Piłkarze i sztab trenerski zapowiadają walkę o miejsce w pierwszej szóstce. O przygotowaniach do sezonu opowiedzieli na specjalnie zorganizowanej konferencji.

Wzięli w niej udział: Wojciech Janicki, drugi trener Obry Kościan, kapitan drużyny Mateusz Adamski, Piotr Sznabel, piłkarz i trener drugiego zespołu oraz nowy nabytek Obry – Jakub Brych. Niestety z powodu choroby zabrakło trenera Krzysztofa Knychały.

Okres przygotowawczy do sezonu drużyna rozpoczęła 10 stycznia. – W tej chwili mija siódmy tydzień naszych przygotowań do rundy wiosennej – mówi Wojciech Janicki, drugi trener Obry Kościan.Jesteśmy zadowoleni z przepracowanego przez piłkarzy okresu. Rozegraliśmy kilka gier kontrolnych, w których próbowaliśmy różnych wariantów i ustawień, tak aby jak najlepiej przygotować się do inauguracyjnego meczu z Kotwicą Kórnik i kolejnych spotkań. Jeśli chodzi o cele sportowe to nie uległy one zmianie. Chcemy na koniec sezonu zając miejsce w pierwszej szóstce.

Po zakończeniu rundy jesiennej cały zespół włącznie z trenerami odczuwał lekki niedosyt. – Przez długi okres byliśmy jednym z czołowym zespołów w lidzemówi trener Janicki.Niestety końcówka rundy nie potoczyła się po naszej myśli. Nieszczęsne porażki w ostatnich dwóch kolejkach spowodowały, że w tej chwili zajmujemy ósmą lokatę.

Wątpliwości co do osiągnięcia założonych celów nie ma też Mateusz Adamski.Atmosfera w szatni jest dobra podobnie jak stan przygotowania zespołu do rundy wiosennejpodkreśla kapitan zespołu.Trenowaliśmy na Orliku oraz w naszym parku koło stadionu. Niestety przygotowania utrudniał nam fatalny stan murawy na naszym obiekcie. Z tego miejsca chciałbym zaapelować do władz Kościana aby coś z tym zrobić. Sytuacja wygląda tak, że mamy w tej chwili jedno z najgorszych boisk w lidze.

Kadra Obry liczy obecnie 21 zawodników. Wszyscy piłkarze są zdrowi i gotowi do gry. W zespole pojawiły się trzy nowe twarze, m.in. obecny na konferencji Jakub Brych.Pochodzę z małej miejscowości niedaleko Olsztynamówi nowy nabytek Obry Kościan.Z piłką jestem związany od najmłodszych lat. Aktualnie studiuje na AWF-ie w Poznaniu. W przerwie zimowej udało mi się nawiązać kontakt z klubem z Kościana. Cieszę się, że mogłem trenować z drużyną od początku okresu przygotowawczego. 

Kolejnym piłkarzem, który zasilił kadrę Obry jest Mateusz Wojciechowski z Warty Poznań. Warto podkreślić iż ten młody zawodnik miał okazję trenować z pierwszym zespołem Warty. Do drużyny z drugiego zespołu dołączył także Jakub Seifert.Runda jesienna w zespole rezerw była w jego wykonaniu bardzo przyzwoitamówi trener Janicki.Razem z trenerem Knychałą podjęliśmy decyzję, żeby Jakub dołączył do pierwszego zespołu.

Pierwszy ligowy mecz po zimowej przerwie Obra rozegra na własnym obiekcie. Już w najbliższą sobotę zawita do Kościana drużyna Kotwicy Kórnik. Początek spotkania o godzinie 15.00.