Pierwszy Runaway Drogbruk Junior Kościan [ZDJĘCIA]

Mimo niezbyt sprzyjającej pogody ponad 400 dzieci bierze udział w sobotnim biegu z przeszkodami w Nowym Dębcu. To nowa impreza w gminie Kościan, która od razu bardzo spodobała się dzieciom i rodzicom.

Dzieci w dwóch kategoriach wiekowych – 4-8 lat oraz 9-13 lat w podziale na grupy mają do pokonania kilometrowy tor liczący 15 przeszkód. Trasa wiedzie przez plażę główną w stronę platformy widokowej, a następnie zawraca wzdłuż brzegu jeziora i prowadzi przez las.

Przeszkody nie są łatwe, szczególnie dla najmniejszych dzieci, od wyścigu których rozpoczęło się wydarzenie. Ale w pokonaniu toru mogą  pomagać rodzice, a także strażacy, którzy asystują przy każdej z przeszkód. Bieg jest bowiem przede wszystkim zabawą i sprawdzeniem siebie, gdyż nie ma w nim miejsc, a każde dziecko po ukończeniu trasy otrzymuje medal.

– Jak widać plaża dzisiaj tętni życiem, mimo iż mamy pogodę w kratkę. Ale jest to bieg z przeszkodami, a wiejący wiatr jest po prostu kolejną z nich. Dzieci zresztą bardzo dobrze sobie radzą i jak widać zabawa jest świetna – mówi Krzysztof Zmysłowski, prezes Stowarzyszenia Runaway Polski Uciekinier, które jest pomysłodawcą i współorganizatorem wydarzenia.

Ponadto imprezę organizuje Gmina Kościan wraz z Gminnym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Kościanie, a wydarzenie może odbywać się dzięki sponsorom, czyli hurtowni Masbud hurtowni Stypiński oraz firmie Budomond Kościan.

Przygotowanie toru do dzisiejszego wydarzenia trwało dwa dni. Stowarzyszenie, które jest pomysłodawcą wydarzenia ma swoją siedzibę w Pępowie i specjalizuje się w biegach z przeszkodami, w tym także dla dorosłych, a podobne wydarzenia organizuje w całej Polsce.

Za nami bieg dzieci w młodszej grupie wiekowej, a po godzinie 15.00 na tor ruszą dzieciaki w wieku 9-13 lat.

Fot. Milena Waldowska