Pierwszy dzień Dni Śmigla za nami [ZDJĘCIA]

Dni Śmigla 2022 rozpoczęły się w piątek od Uroczystej Sesji Rady Miejskiej. Później wydarzenia przeniosły się na plac targowy, gdzie było niezwykle energetycznie.

Sesja Rady Miejskiej Śmigla tradycyjnie zainaugurowała obchody Dni Śmigla. Podczas wydarzenia przyznano honorowe obywatelstwo Miasta i Gminy Śmigiel doktorowi Sławomirowi Cieśli. Wręczono także odznaczenia kombatanckie, które otrzymali Władysław Piecuch, Czesław Mikołajczak, Wiesław Jurga oraz zastępca burmistrza, Marcin Jurga. Okolicznościową prelekcję wygłosił natomiast Stefan Niesiołowski.

Z kolei wieczorem na placu targowym rozpoczęto część koncertową. Przedtem jednak miało miejsce symboliczne zdarzenie w postaci przekazania klucza do bram miasta przez burmistrz Małgorzatę Adamczak młodemu obywatelowi gminy. Na placu czekały także atrakcje dla najmłodszych w postaci dmuchańców i wesołego miasteczka, a także przysmaków kulinarnych. Tuż przed koncertami plac targowy zapełnił się tłumem ludzi. Występy rozpoczął młody wokalista WonerS, a po nim na scenie pojawił się Skolim. Podczas tego występu zaczęła się niestety burza, która zakłóciła nieco wieczór. Wyłączył się agregat, który wymusił przerwę w występach. Potem koncert wznowiono, a na finał na scenie pojawił się  Czadoman. Z klubowej nocy, która miała zakończyć wieczór, z uwagi na warunki pogodowe, zrezygnowano. Mimo wszystko zabawa była niezwykle udana.

Fot. Karol Schmidt