Obra PRO – nowy projekt dla młodych graczy

Obra PRO to projekt skierowany do zawodników Akademii Obry Kościan z roczników 2005-2008. Wyselekcjonowani zawodnicy w ramach dodatkowych zajęć treningowych będą doskonalić swoje umiejętności techniczno-taktyczne.

Młodzi zawodnicy mają ponadtorozwijać zdolności motoryczne, a także w sferze mentalnej. Trenerem głównym, który poprowadzi zajęcia będzie Wojciech Janicki, czyli drugi trener zespołu seniorów mający bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą w największych wielkopolskich akademiach na poziomie Centralnej Ligi Juniorów. W zajęciach treningowych pomagać będą trenerzy pracujący na co dzień w grupach młodzieżowych Obry Kościan.

Głównym celem projektu będzie przygotowanie oraz w perspektywie czasu wprowadzenie jak największej ilości wychowanków w struktury pierwszego zespołu. – Podczas zajęć będziemy monitorować wyróżniających się zawodników z grup młodzieżowych, którzy poza podnoszeniem swoich umiejętności piłkarskich zapewne pogłębią swoją wiedzę w temacie odpowiednich nawyków żywieniowych czy profilaktyki w zakresie prewencji urazów – mówi trener Wojciech Janicki.

Grupa jest rotacyjna i otwarta dla wszystkich ambitnych wychowanków chcących spełnić swoje marzenie o grze w pierwszej drużynie. – Zależy nam na tym, żeby wyselekcjonować najbardziej utalentowanych graczy z Akademii Obry Kościan i zaprosić ich na dodatkowe treningi. W całym procesie szkoleniowym przejście z piłki juniorskiej do seniorskiej jest największym problemem. Robimy jednak wszystko, żeby pomóc chłopakom postawić ten ważny krokpodkreśla z kolei Igor Rudawski, prezes Obry.

Jest to pilotażowy cykl treningów, który w przypadku powodzenia rozszerzony zostanie o kolejne roczniki trenujące w Akademii Obry Kościan. Projekt poza zajęciami treningowymi na boisku zakłada analizy video oraz spotkania z dietetykiem i fizjoterapeutą. Sponsorem strategicznym projektu została firma MAGIK.