O fińskiej tajdze na najbliższym spotkaniu z podróżnikiem

Druga tegoroczna odsłona "Spotkań z podróżnikami" odbędzie się w najbliższą sobotę. Gościem będzie ceniony podróżnik Krzysztof Lewicki, który opowie o samotnej wędrówce przez fińską tajgę wczesną zimą.

Krzysztof Lewicki podczas swej wyprawy sprawdzał, czy człowiek jest w stanie przetrwać trzy tygodnie w lesie bez profesjonalnego sprzętu w najtrudniejszym okresie wczesnej zimy. Wędrował w stylu traperskim, towarzyszami mu były renifery i wilki, które nie odstępowały na krok.

Tym razem będzie więc opowieść z cyklu ekstremalnych. Skuta mrozem Laponia i samotny podróżnik, zapadający się w puch, zakładający obozowiska przy trzydziestostopniowym mrozie, pozbawiony nowoczesnego sprzętu i profesjonalnych ubrań.

Spotkanie odbędzie się w sobotę, 19 lutego w KOK-u. Początek o godz. 18.00.

Krzysztof Lewicki – podróżnik zimowy, instruktor survivalu, grafik komputerowy, autor artykułów do największych magazynów podróżniczych w Polsce. Za pionierską ekspedycję zimową na rowerze tandemie z narzeczoną i psem alaskanem malamutem z Polski na Przylądek Północny i z powrotem oraz kilkumiesięczne życie z Saamami zostali nominowani do „Podróży roku” National Geographic. Jego wyprawy cechuje niezaprzeczalna autentyczność i nietypowy styl wypraw – bardzo często pionierskich, w stylu traperskim, pełne silnych emocji. Prowadzi badania zmian psychologicznych zachodzących w wędrowcach poddanych długotrwałym ekstremalnym warunkom w oparciu o obecność w charakterystycznej przestrzeni jaką jest Arktyka. Na co dzień zabiera grupy dzieci do lasu, by pokazać im Dziką Drogę życia, ucząc jak wykorzystać bezcenne dary natury.