Nowi mistrzowie powiatu w turnieju PZPN

Zespoły Akademia Piłkarska Reissa - Kościan, UKS AS Czempiń i dziewczyny z PKS Racot okazały się najlepsze w Finale Powiatu Kościańskiego PZPN Turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

W kategorii U8 najlepsza okazała się drużyna Akademia Piłkarska Reissa - Kościan, która wywalczyła awans do finału wojewódzkiego.

W finale powiatu kościańskiego Turnieju PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” zagrało 18 zespołów z naszego regionu.

Jak co roku najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja w kategorii U8, w której awans do finału wojewódzkiego z kompletem zwycięstw zapewniła sobie Akademia Piłkarska Reissa – Kościan. W decydującym o awansie meczu kościaniacy wygrali z LZS Juna-Trans Stare Oborzyska 2:1.

W kategorii U10 awans wywalczyła pierwsza drużyna UKS AS Czempiń, która wyprzedziła AP Reissa Kościan, a trzecie miejsce na podium przypadło rezerwą UKS AS Czempiń.

W starszej kategorii U12 niespodziankę sprawiła drużyna AP Reissa Kościan, która grając młodszym rocznikiem odniosła komplet zwycięstw. Drugie miejsce wywalczyła drużyna UKS AS Czempiń, a trzecie PKS Racot. Natomiast rywalizacja dziewcząt w tej samej kategorii zakończyła się zwycięstwem PKS Racot nad LZS Juna-Trans Stare Oborzyska.

Turniej PZPN „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku” to największy w Europie turniej piłkarski dla dzieci. Najlepsze zespoły z województwa dziewcząt i chłopców w trzech kategoriach: U12, U10 oraz U8 spotkają się na wielkopolskim finale w Szamotułach. 23 maja rywalizować będzie najstarsza kategoria wiekowa, dzień później „pośrednia”, a na koniec zagrają zespoły z najmłodszej kategorii. Wielki finał ogólnopolski zaplanowano z kolei w czerwcu na PGE Narodowym.