Narodowe Czytanie w Śmiglu [ZDJĘCIA]

Wydarzenie pod patronatem burmistrz Małgorzaty Adamczak i z udziałem publiczności organizowane jest w Śmiglu niezmiennie od kilku lat. Nie inaczej było w tym roku.

Wspólne czytanie „Balladyny” odbyło się w sali widowiskowej Centrum Kultury. Wprawdzie początkowo planowano zorganizować je w amfiteatrze, ale niepewna pogoda sprawiła, że zdecydowano się na wnętrze.

Jak zawsze wydarzeniu towarzyszyła scenografia nawiązująca do czytanego dzieła literackiego. Publiczność, która zdecydowała się przyjść do CK, mogła liczyć na poczęstunek w postaci kawy i herbaty oraz przekąsek. Dodajmy, że wydarzenie zorganizowane przez Centrum Kultury w Śmiglu oraz Miejską Bibliotekę Publiczną transmitowane było na żywo na Facebooku biblioteki. Nagranie jest cały czas dostępne.

„Balladynę” z podziałem n poszczególne role czytali pracownicy biblioteki ora członkowie grupy teatralno-literackiej „Zwierciadło”. – Cieszymy się ogromnie, że w czasach kultury obrazkowej, wszechobecnej bylejakości i ogólnego nastawienia na rozrywkę, są ludzie dla których liczy się kultura języka, piękna literatura i szacunek do tradycji – powiedziano na początku przy okazji powitania widzów.

Fot. Karol Schmidt