Na rowerze z powiatem

Ponad 70 miłośników turystyki rowerowej wzięło udział w Powiatowym Rajdzie Rowerowym zorganizowanym przez Starostwo Powiatowe. Rajd odbył się w słoneczną sobotę, 18 maja.

Rowerzystów przywitał, biorący udział w rajdzie starosta Henryk Bartoszewski.

 Rowerzyści wyruszyli spod kościańskiej Wieży Ciśnień, by przez Pianowo, Nowe Oborzyska, Darnowo, Wyskoć, Ignacewo dojechać do Choryni, gdzie na terenie należącym do Hodowli Roślin Danko na rowerzystów czekał już dr Emilian Prałat. W krótkiej, kilkunastominutowej opowieści przybliżył wszystkim historię miejscowości oraz ważnych postaci z nią związanych. Miłośnicy historii regionu mogli także zapoznać się z mini wystawą przygotowaną przez dra Prałata, poświęconą Choryni.

Dalej rowerzyści wyruszyli przez Wławie, Januszewo, Osiek, Gryżynę do Racotu, gdzie w szkole rowerzystów przywitał jej dyrektor Paweł Kaczmarek. Na zmęczonych rowerzystów czekała tu gorąca zupa, ufundowana przez Starostwo Powiatowe w Kościanie. Był to żurek przygotowany przez spółdzielnię socjalną Bon Appetit z Nowego Lubosza. Poza zupą uczestnicy rajdu poczęstowani zostali także plackiem drożdżowym i kawą.

Tradycyjnie już zapisani na rajd rowerzyści otrzymali nagrody oraz gadżet promocyjny – brelok z rowerem.

 Kolejny rajd odbędzie się 15 czerwca, zapisy przyjmowane będą do 12 czerwca w Biurze Promocji, Informacji i Rozwoju Powiatu (pokój 117). Podpisane formularze można także wysłać pocztą (liczy się data wpływu do urzędu) lub na adresy mailowe: hannagrabus@powiatkoscian.pl lub bartekjankowski@powiatkoscian.pl.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie