Zamknij

Mistrzostwa powiatu w kopa sportowego [ZDJĘCIA]

12:14, 04.04.2022 Redakcja Aktualizacja: 12:14, 04.04.2022
Skomentuj
W niedzielę, 3 kwietnia w sali wiejskiej w Starym Luboszu odbyły się XVI Otwarte Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Kopa Sportowego. Uczestniczyło w nich 112 zawodników, w tym 8 pań.

Mistrzostwa zostały zorganizowane przez Kościańskie Stowarzyszenie Kopa Sportowego pod patronatem honorowym Starosty Kościańskiego Henryka Bartoszewskiego i Przewodniczącej Rady Powiatu Kościańskiego Iwony Bereszyńkiej. Patronat  medialny nad mistrzostwami sprawowały: Gazeta Kościańska, Kurier Lokalny oraz Kościaniak. Z obowiązku gospodarza mistrzostw wzorowo wywiązał się sołtys wsi Stary Lubosz - Jakub Bartkowiak.

Przed rozpoczęciem zmagań sportowych miała miejsce miła uroczystość. Zarząd Kościańskiego Stowarzyszenia Kopa Sportowego uhonorował byłego sołtysa wsi Stary Lubosz, Stanisława Sikorę okolicznościowym grawertonem dziękując mu w ten sposób za wieloletnią współpracę i wspieranie rozwoju kopa sportowego w Wielkopolsce.

W tegorocznych mistrzostwach prowadzona była tylko klasyfikacja indywidualna.  Rozegrano pięć rund po 32 rozdania według regulaminu Wielkopolskiej Ligi Kopa Sportowego. Mistrzem Powiatu Kościańskiego na rok 2022 został Antoni Mocek z Wilkowa Polskiego zdobywając 18 punktów dużych i 93 punkty małe. Zwycięzca  odebrał puchar i główną nagrodę ufundowane przez starostę kościańskiego. Drugie miejsce zajął Ireneusz Kaźmierczak ze Słonina gromadzą c18 punktów dużych i 69 punktów małych, który otrzymał puchar Gazety Kościańskiej. Na trzecim miejscu uplasował się Mirosław Ciszewski z Żegrówka, który odebrał puchar ufundowany przez Prezesa  Powiatowego Stowarzyszenia LZS.

10. Marian Otto - Stary Belęcin.

Barbara Skórzewska z Kobylnik uplasowała się na 13 miejscu w klasyfikacji generalnej i wygrała kategorię kobiet, za co odebrała puchar ufundowany przez Przewodniczącą Rady Powiatu Kościańskiego. Puchar ufundowany przez sołtysa wsi Stary Lubosz dla najlepszego zawodnika tej miejscowości odebrał Roman Kąkolewski.

Mieczysław Homski z Kościana został uhonorowany pucharem Kuriera Lokalnego dla najstarszego zawodnika mistrzostw. Obowiązki sędziowskie pełnił Mirosław Ciszewski, a sekretariat sprawnie prowadziła Alicja, która także wcieliła się w rolę fotoreportera mistrzostw.

Tekst: Grzegorz Ratajczak, fot. KSKS