Mistrzostwa Powiatu Kościańskiego w Zieleńcu [ZDJĘCIA]

W minioną sobotę, po rocznej przerwie spowodowanej pandemią, na stokach w Zieleńcu miłośnicy sportów zimowych rywalizowali w ramach XIX Mistrzostw Powiatu Kościańskiego w Narciarstwie Zjazdowym i Snowboardzie w Zieleńcu.

Tradycyjnie zawodników na stoku przy gościnnym wyciągu Grapa przywitał Edward Strzymiński – przewodniczący Komitetu Organizacyjnego i Zbigniew Bernard – dyrektor zawodów. Mistrzostwa otworzył natomiast starosta Henryk Bartoszewski, który wyraził radość z faktu, że w tym roku była możliwość zorganizowania zawodów. Podziękował również samorządowcom i sponsorom za współorganizację mistrzostw. Przyznał, że zawody odbywają się w cieniu wielkiej europejskiej i światowej tragedii spowodowanej napaścią Rosji na Ukrainę. Poinformował zawodników, że w biurze zawodów prowadzona jest zbiórka na pomoc dla uchodźców.

W otwarciu zawodów i wręczaniu nagród uczestniczyli także samorządowcy Ziemi Kościańskiej, w tym burmistrz Śmigla Małgorzata Adamczak, burmistrz Krzywinia Jacek Nowak oraz wójt gminy Kościan Andrzej Przybyła.

Do startu zapisało się 213 zawodników, a w rywalizacji mogli brać udział mieszkańcy powiatu. Wszyscy, którzy pokonali trasę otrzymali na mecie pamiątkowy medal.

Narciarzom sprzyjała pogoda. Nie wiało, lekko sypał śnieg, a chwilami wychodziło słońce. Najszybszymi narciarzami mistrzostw zostali wielokrotni zwycięzcy: Wiktoria Przybyła i Mateusz Bajstok. Zwycięzcy poza pucharami i medalami otrzymali narty ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kościanie i firmę Centrum Sportowe Big Sport Zbigniewa Grzelki.  Najlepszymi snowboardzistami tegorocznych Mistrzostw Powiatu zostali: Agnieszka Bajstok i Michał Wyrwa. Zwycięzcy poza pucharami i gratulacjami otrzymali kaski ufundowane przez firmę Widpol. Najszybszą zawodniczką, która startowała z obniżonego startu była Zofia Mikołajczak, najszybszym zawodnikiem na tym dystansie był Szymon Gryszczyński.

Najmłodszą narciarką, która pokonała trasę zawodów była Alicja Ogrodowczyk, natomiast wśród snowboardzistów najmłodszym zawodnikiem był Filip Wrzosek. Najstarszym narciarzem tegorocznych mistrzostw był, tak jak poprzednio Tomasz Moreń. Wszyscy oni otrzymali puchary ufundowane przez Sklep Portowy Pani Mirosławy Biernackiej.

W zbiórce zorganizowanej dla Ukrainy zebrano 1250 zł i 100 dolarów. Pieniądze zostaną wpłacone na konto Polskiej Akcji Humanitarnej.

Organizatorem Mistrzostw było Starostwo Powiatowe w Kościanie oraz współorganizatorzy: Gmina Miejska Kościan, Gmina Kościan, Gmina  Śmigiel, Gmina Czempiń, Gmina Krzywiń i Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Kościanie.

Fot. Starostwo Powiatowe w Kościanie