Mistrzostwa balonowe w Lesznie [ZDJĘCIA]

Od wtorku do soboty trwały 36 Balonowe Mistrzostwa Polski oraz Mistrzostwa Polski Juniorów. Do Leszna zjechało 30 ekip z całej Polski i z Ukrainy.

Sport balonowy jest bardzo widowiskowy. Podziwianie kolorowych balonów na niebie, szczególnie bezchmurnym, to zawsze ciekawy widok dla mieszkańców. Warto więc zobaczyć na zdjęciach, co działo się w naszym regionie, a być może ktoś z kościaniaków wybrał się na to wydarzenie. Choć w tym roku z powodu epidemii zrezygnowano z imprez towarzyszących.

Aerostaty rozpoczynały się rano od godziny 6.30 oraz po południu od godziny 18.00. Konkurencje polegały głównie na tym, aby celnie rzucić danym przedmiotem w wyznaczone miejsce.

W klasyfikacji 36 Balonowych Mistrzostw Polski oraz 29 Balonowego Pucharu Leszna wygrał Witold Filus z klubu Sportów Balonowych Wrocław. Drugie miejsce zajął Arkadiusz Iwański z Aeroklubu Włocławskiego, a trzecie Mateusz Rękas z Mościckiego Klubu Balonowego.

Z kolei w 8 Balonowych Mistrzostwach Polski Juniorów najlepszy okazał się Jakub Dziedziak z Mościckiego Klubu Balonowego, drugi był Arkadiusz Sionkowski z Aeroklubu Krakowskiego, a trzeci Marek Kalinowski z Mościckiego Klubu Balonowego.

Fot. Telewizja Młodzieżowa Leszno