Miejska Liga Piłki Halowej w Kościanie. Grają pomimo przeszkód [ZDJĘCIA]

Za nami prawie dwa miesiące tegorocznego sezonu Miejskiej Ligi Piłki Halowej w Kościanie. Do rozgrywek przystąpiło 11 zespołów, na które złożyło się ponad 140 zawodników.

Miejska Liga Piłki Halowej w Kościanie

Początek sezonu od strony organizacyjnej był trochę nerwowy. Przypadł bowiem na szczyt epidemii, a w związku z tym jeszcze bardziej zaostrzono normy sanitarne. Udało się jednak sprostać zaleceniom odizolowania poszczególnych grup meczowych od siebie. Konieczne było również wyłączenie możliwości bezpośredniego kibicowania. Obserwatorzy mogą jednak śledzić zmagania drużyn dzięki zapewnieniu transmisji live na stronie Miejskiej Ligi Piłki Halowej.

Mecze odbywają się co sobotę w hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 4, choć właśnie z powodu epidemii na dwa tygodnie musiano wstrzymać rozgrywki. Wszystko jednak wróciło do normy. – Zobaczymy jak rozwinie się sytuacja. Przy założeniu, że nie będziemy mieć już żadnych przestojów, rozgrywki zakończymy w marcu. Z powodu obostrzeń nie możemy rozgrywać dwóch kolejek jednego dniawyjaśnia Patryk Piasecki, organizator ligi.

Tymczasem za nami 6 kolejek, po których na pierwsze miejsce w tabeli wysunęła się drużyna FC Cieniasy z 15 punktami. Na drugiej pozycji, z taką samą liczbą punktów, plasuje się Kleopatra. Trzeci jest zespół Bieniek & Kowalski. Najlepszymi strzelcami ligi są w tej chwili: Patryk Łakomy (8 bramek), Mariusz Józefiak (7), Tomasz Gertig (6), Damian Wieczorek (6), Krystian Lewandowski (5) i Patryk Walkowiak (5).

Przed nami 7. kolejka, która odbędzie się w sobotę, 12 grudnia, a spotkania rozegrają między sobą:
Arkido – Wal-Truck Sezonowcy (początek meczu godz. 17.00)
Kleopatra – MRIP Kościan Futsal Team (17.40)
Bieniek & Kowalski – FC Fusion (18.20)
Junior Team – FC Cieniasy (19.00)
Pio-Kom Team – Apol-termPIR Team (19.35)
Pauzować będzie FC Studio.

Poniżej zdjęcia ze spotkań rozegranych ramach 5. kolejki Miejskiej Ligi Piłki Halowej.

Fot. Maciej Sibilak