Książkowy TOP 10 w kościańskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Kościanie opublikowała ranking 10 najczęściej wypożyczanych książek oraz 10 audiobooków w 2020. W zestawieniu prym wiodą polscy pisarze.

Kościan. Miejska Biblioteka Publiczna

W książkowym TOP 10 znalazło się 7 pozycji polskich autorów, a w audiobookowym aż 9. I tak, jeśli chodzi o tradycyjne książki w minionym roku czytelnicy biblioteki najchętniej sięgali po obecnego króla rodzimego kryminału, czyli Remigiusza Mroza i jego powieść zatytułowaną „Nieodnaleziona”. Dużą popularnością cieszyły się również książki z serii „Zemsta i przebaczenie” autorstwa Joanny Jax, która akcje swoich powieści umieszcza w przeszłości.

W zestawieniu popularnych audiobooków znalazły się inne od książkowych pozycje, a powtórzyła się jedynie jedna. To „Nieodnaleziona” Remigiusza Mroza. Ponadto sympatycy słuchanych powieści chętnie sięgali także po dwie inne pozycje tego pisarza. Tutaj na pierwszym miejscu znalazła się natomiast komedia kryminalna „Kółko się pani urwało” Jacka Galińskiego.

Zarówno w jednym, jak i w drugim rankingu znalazły się dwie różne powieści literatury kobiecej autorstwa Gabrieli Gargaś. Szczegóły przedstawiają zestawienia poniżej.