Kościaniacy z pucharem Reiss Cup 2022 [ZDJĘCIA]

Pierwszy turniej cyklu Reiss Cup 2022 gościł w weekend w hali widowiskowo-sportowej w Starych Oborzyskach. Dominowały w nim zespoły Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan.

Rozgrywane na przełomie listopada i grudnia mikołajkowe turnieje Akademii Piłkarskiej Reissa w Wielkopolsce to już tradycja. Tym razem zainaugurował je turniej żaków w Starych Oborzyskach, który zgromadził aż 18 zespołów z 10 miejscowości. W tym roku jest to wyjątkowy moment dla cyklu, gdyż równocześnie rozpoczęły się Mistrzostwa Świata w piłce nożnej w Katarze. Dlatego zespoły występowały pod nazwą reprezentacji.

W sobotę, w porannej turze kościaniacy grając jako Polska odnieśli komplet zwycięstw w fazie grupowej, aby następnie po serii rzutów karnych ulec Anglii w półfinale. Ostatecznie podopieczni trenera Tomasza Woźniaka wywalczyli brązowe medale. Jeszcze lepiej spisały się zespoły żaka z terenu miasta i gminy Kościan w popołudniowej turze, gdyż zdobyły złoto i brąz. Ponadto Szymon Urbański z Kurowa otrzymał nagrodę MVP Reiss Cup 2022, a Marcel Waśkowiak z Kościana nagrodę najlepszego bramkarza.

– Cieszymy się, że ciężka praca na treningach przyniosła efekty i nagrody indywidualne dla naszych podopiecznych. Dziękujemy rodzicom za pomoc i wspaniały doping, ale od poniedziałku zaczynamy nowe treningi, na które zapraszamy wszystkich zainteresowanychmówią zgodnie trenerzy Ania i Darek z Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan.

W niedzielę skrzaty z okręgu leszczyńskiego rywalizowały bez presji na wynik na małych boiskach 1×1 lub 2×2. Ponadto odwiedziła ich maskotka turnieju – Kapitan Rejsik. Każdy zawodnik został nagrodzony medalem oraz upominkiem za odwagę i chęć rozwijania się w obszarze sportowym.

– Najmłodsi podopieczni naszego klubu mieli zapewnioną szczególną opiekę, gdyż oni dopiero uczą się odnajdywać w turniejowym świecie. Możliwość gry pod nazwą wybranej reprezentacji, która występuje w MŚ w Katarze pozwoliła im się cieszyć imprezą jeszcze bardziej. Integrowali się z dziećmi z innych lokalizacji, a każda udana akcja i strzelony gol wywoływały uśmiech na ich twarzach – mówi prezes klubu Piotr Matecki.

Cykl turniejów Reiss Cup gościł w gminie Kościan po raz trzeci w historii. Odbył się dzięki wsparciu jakiego udzielili: Urząd Miejski Kościana, Gmina Kościan, Powiat Kościański, Fundacja Piotra Reissa i Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie.

Fot. Mateusz Dembowiak