Kościaniacy wygrali turniej halowy w Gnieźnie

Młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Reissa Kościan wygrali XIX Halowy Turniej o Puchar Prezydenta Gniezna z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Królem strzelców został kościaniak Marcel Skórzanek.

Tegoroczna edycja Halowego Turnieju w Gnieźnie z uwagi na odbywający się w pierwszej stolicy Polski mecz eliminacyjny ME 2023 koszykarek Polska – Albania odbywała się w hali GOSiR z udziałem zespołów: AF 92 Witkowo, AP Reissa Kościan, Chrobry Gniezno, Fara Pelikan Żydowo, Mieszko Gniezno, Lech Poznań FA (dwa zespoły), Pelikan Niechanowo, Sokół Mieścisko, Vitcovia Witkowo.

Kościaniacy przez turniej szli jak burza. W fazie grupowej odnieśli komplet zwycięstw, a w półfinale zmierzyli się z Sokołem Mieścisko i wygrali 3:1. W drugim półfinale Lech Poznań FA pewnie pokonał drużynę Fara Pelikan Żydowo. Finał podopieczni trenera Tomasza Woźniaka rozpoczęli znakomicie, gdyż już w pierwszej minucie wyszli na prowadzenie, a chwilę później wykorzystali błędy młodych zawodników Kolejorza i na tablicy było 3:0. Taki obrót sytuacji zaskoczył rywali, którzy popełniali kolejne błędy i ulegli AP Reissa Kościan aż 7:0.

Występem w Turnieju o Puchar Prezydenta Gniezna zainaugurowaliśmy cykl występów w tego typu imprezach w różnych stronach regionu, aby sprawdzić się na tle różnych zespołów. Cieszy fakt, że nasz zespół cały czas się rozwija i potwierdza najwyższą jakość szkolenia, a jednocześnie promuje Kościan. Jestem dumny z moich chłopców, a rodzicom dziękuję za doping i pomocmówi trener Tomasz Woźniak z AP Reissa Kościan.

Klasyfikacja XIX Halowego Turnieju o Puchar Prezydenta Gniezna (11 listopada):
1. Akademia Piłkarska Reissa Kościan
2. Lech Poznań FA
3. FARA Pelikan Żydowo
4. Sokół Mieścisko
5. Chrobry Gniezno
6. Mieszko Gniezno
7. Vitcovia Witkowo
8. Akademia Piłkarska 92 Witkowo
9. Lech Poznań FA II
10. Pelikan Niechanowo