Kościan Track – I Mistrzostwa Kościana w biegu na 5000 m [ZDJĘCIA]

Pierwsza od dłuższego czasu impreza biegowa odbyła się w sobotę, 8 sierpnia na stadionie miejskim w Kościanie. Zawodnicy byli bardzo zadowoleni, że mogli w końcu porywalizować.

W wydarzeniu udział wzięło około 150 biegaczy zarówno z powiatu kościańskiego, jak i spoza niego. Zawodnicy startowali w sześciu grupach z podziałem na czasy zadeklarowane w zgłoszeniu. Pierwszy bieg rozpoczął się o godz. 19.00, kiedy jeszcze upał dawał się dosyć we znaki, a ostatni po godz. 22.00, kiedy zapanował już przyjemny, ciepły wieczór.

W kategorii open wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Miedzińska z Kościana, a wśród mężczyzn Nikodem Dworczak, również z Kościana, choć studiujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych.

Najlepsza zawodniczka na przebiegnięcie 12,5 okrążeń potrzebowała 19 minut 11 sekund i 20 setnych sekundy. – Bardzo się cieszę, że w końcu mogłam gdzieś wystartować. Nic się nie działo przez ostatnie kilka miesięcy. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci powoli do normy, także zawody. Cieszę się też z mojego czasumówiła najlepsza zawodniczka tuż po biegu.

Z zawodów na bieżni cieszył się także najszybszy mężczyzna, który osiągnął czas 14 minut i 49 sekund. – To pierwsze takie mistrzostwa w powiecie, a czuję się na nich świetnie, bo unikam raczej biegów ulicznych powiedział Nikodem Dworczak. – Pogoda wieczorem zrobiła się idealna, bezwietrzna. Generalnie super warunki do biegania i super atmosfera, bo mieszkańcy powiatu przyszli pokibicować.

Poza klasyfikacją open przeprowadzono także klasyfikacje zawodników powiatu kościańskiego, miasta Kościan, gminy Kościan oraz gmin Śmigiel, Krzywiń i Czempiń.

Szczegółowe wyniki dostępne na stronie Maratończyk Pomiar Czasu. Głównym organizatorem zawodów był Krzysztof Szymanowski.

Fot. Karol Schmidt