Koncert wokalistów szkoły PoGłos w KOK-u [ZDJĘCIA]

Aż 25 młodych wokalistek zaprezentowało się na scenie Kościańskiego Ośrodka Kultury w poniedziałkowy wieczór. Wydarzenie było podsumowaniem sezonu artystycznego 2021/22.

Początkowo koncert miał odbyć się na Placu Wolności przy fontannie, ale nie pozwoliła na to pogoda. Dla uczniów Szkoły Emisji Głosu prowadzonej przez Emilię Ziegler swoje gościnne progi otworzył jednak KOK. Dodajmy, że na scenie śpiewającym dziewczynom towarzyszyła dekoracja przygotowana na inne wydarzenie. Ale nie przeszkadzała ona, a tylko dodawała uroku. Nie zabrakło również oprawy świetlnej.

Przed zgromadzoną publicznością składającą się przede wszystkim z rodziców, rodzeństwa, babć i dziadków, a także innych bliskich członków rodziny artystek zaśpiewało ich łącznie 25 w różnym wieku. Tak się złożyło, że były to same dziewczyny, bo to głównie one marzą o śpiewaniu. Choć w PoGłosie trenują także na co dzień pojedynczy chłopacy, a w szkole aktualnie swoje głosy szlifuje 32 uczniów.

Koncert podzielony był na dwie części. W pierwszej zaprezentowała się młodsza grupa dziewczynek, a w drugiej starsze dziewczyny. Repertuar był zróżnicowany – od polskich piosenek dawnych i współczesnych po anglojęzyczne. Każda z dziewcząt śpiewała solo, przy ewentualnym chórkowym wsparciu ich nauczycielki, choć był także jeden duet. To Ania i Jagoda, które także prowadziły cały koncert.

Wszystkie dziewczyny na scenie prezentowały różny poziom wokalny, co wynikało przede wszystkim z czasu ich trenowania, a także z wieku. Niektóre z dziewczyn wykazywały dużą pewność siebie i swobodę sceniczną, która wymaga najczęściej sporego doświadczenia, a nie wynika z wrodzonej śmiałości. – Każda z tych wokalistek, która stanęła dzisiaj na scenie jest na zupełnie innym etapie swojej drogi. Nie tylko wokalnej, ale również życiowej. Śpiewanie na scenie to nie jest tylko rozwój wokalny, ale również osobowości, przełamywanie swoich lęków. I za to, że ci wokaliści młodsi i starsi te lęki dzisiaj przełamali, należą się im wielkie brawapodkreślała na zakończenie koncertu Emilia Ziegler.

Na sam finał na scenę wyszły wszystkie młode artystki i wspólnie tańczyły do wykonywanej przez jedną z dziewcząt piosenki „Coś optymistycznego”. A zatem repertuar w sam raz na pozytywny finał i radosne rozpoczęcie wakacji.

W koncercie wystąpiły w młodszej grupie: Lena Korbas, Marysia Nowak, Dżesika Lewandwska, Ada Szumnarska, Sarah Domagała, Wiktoria Horemska, Kaja Wróblewska,  Nadia Szała, Julita Brzezińska, Misia Koźlik, Zofia Łakoma, Amelia Walter. W starszej grupie zaprezentowały się: Martyna Korzeniewska, Ola Brzozowska, Kira Jakubowicz, Ala Domagała, Julia Szafarz, Lena Domagała,  Anastazja Górna, Dominika Smoczyk, Ania Banaszczak i Jagoda Skoracka, Marta Szczepaniak, Asia Bartkowiak.

Fot. Milena Waldowska