Koncert Orkiestry Reprezentacyjnej Sił Powietrznych

Pełna sala widzów wysłuchała koncertu w KOK-u z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Listopadowe koncerty patriotyczne są już tradycją w Kościanie.

Na muzyczne wydarzenie gości i mieszkańców zaprosił samorząd miasta i gminy Kościan oraz powiat kościański. Burmistrz Piotr Ruszkiewicz w swym wystąpieniu podziękował mieszkańcom za liczny udział w uroczystych obchodach święta narodowego w Kościanie w dniu 11 listopada. Specjalne podziękowania włodarz miasta skierował pod adresem płk dra Mirosława Szweda, dowódcy 4. Zielonogórskiego Pułku Przeciwlotniczego w Czerwińsku za wieloletnią pomoc w organizacji imprez państwowych w Kościanie.

Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych z Poznania pod dyrekcją majora Pawła Joksa w Kościanie wystąpiła po raz trzeci. Muzykom w wybranych utworach towarzyszyli soliści, mianowicie Joanna Horodko i Jaromir Trafankowski.

Zgromadzeni usłyszeli przekrój pieśni patriotycznych z różnych okresów historycznych. Orkiestra wykonała również kilka utworów Stanisława Moniuszki, a także pieśni kościelne i klasyczne kompozycje. Nieco ponad godzinny koncert został nagrodzony gromkimi owacjami publiczności.