Komediowy spektakl na 1 maja

Kościański Ośrodek Kultury zaprezentuje dziś widowisko teatralno-muzyczne online, które było pokazane na żywo 1 maja 2012 roku. To wspomnienie PRL-u z przymrużeniem oka.

Spektakl zatytułowany „1 Maja… i inne takie tam” będziemy mogli obejrzeć dzięki archiwalnemu nagraniu. Składa się na niego 10 polskich przebojów PRL-u, które wybrali sami mieszkańcy poprzez głosowanie. – Ogłosiliśmy wówczas rodzaj konkursu na wskazanie najbardziej zapamiętanych w tamtych czasach piosenek. Powstała lista hitów, którą wykonali muzycy, a ich wykonania były przeplatane żartobliwymi formami teatralnymi prezentowanymi przez aktorów Kościańskiego Teatru Kameralnegomówi Janusz Dodot, reżyser spektaklu.

Podczas trwania spektaklu widzowie również zostali włączeni do wspólnej zabawy. Przeprowadzono mianowicie losowanie nagród, w którym można było wygrać m.in. paczkę kawy czy też rolki papieru toaletowego na sznurku.

Ponieważ w czasie premiery spektaklu dopisywała ładna pogoda, wiele osób wybrało się wówczas na majówkę i widzów w KOK-u nie było wielu. W tym roku ani pogoda nie jest specjalnie „grillowa”, ani przez epidemię nie ma sprzyjających warunków do biesiadowania pod chmurką, dlatego to dobra okazja, by obejrzeć spektakl siedząc wygodnie w domu i się trochę pośmiać.

Nagranie zostanie udostępnione o godz. 19.00.

https://youtu.be/mu89f7uAx4o

Wykonawcy: Aneta Dembińska-Pawilicka, Piotr Pawlicki, Krzysztof Bajsztok, Wojciech Szymkowiak i Arkadiusz Wesołek
Muzyka: Katarzyna Ciszak – śpiew, Michał Dolata – gitara, Mariusz Bobkowski – perkusja, Marcin Ruszkiewicz – gitara basowa oraz Orkiestra Dęta TON
Światło, dźwięk: Mariusz Odważny
Scenariusz i reżyseria: Janusz Adam Dodot