KOK w świątecznej odsłonie [ZDJĘCIA]

Niezwykle klimatycznie prezentuje się obecnie nowy budynek Kościańskiego Ośrodka Kultury wraz z otoczeniem. Na parkingu stoi okazała choinka, a elewację rozświetlają świąteczne wzory. Przystrojono również okna obrazkami wykonanymi przez dzieci.

Choinka przed Kościańskim Ośrodkiem Kultury

Z powodu epidemii wewnątrz budynku nie mogą odbywać się żadne wydarzenia. Ale pracownicy Kościańskiego Ośrodka Kultury zadbali o to, byśmy mogli poczuć świąteczną atmosferę w wymiarze kulturalnym. Świąteczne koncerty i inne wydarzenia będziemy mogli obejrzeć w najbliższych dniach online.

Możemy także poczuć świąteczny nastrój wybierając się na spacer do KOK-u i podziwiając rozświetloną choinkę stojącą na zewnątrz, jak i w środku, którą widać z okna sali plastycznej. To niezwykłe drzewko, gdyż zostało ustrojone ozdobami wykonanymi w ramach konkursu na najpiękniejszą ozdobę. Duże wrażenie robią także dziecięce rysunki w oknach budynku oraz listy do Św. Mikołaja. Dzieci piszą w nich m.in., że były w tym roku grzeczne (a przynajmniej się starały). Proszą też o różne prezenty, ale najbardziej o to, by minęła już epidemia. Te życzenia muszą się spełnić!

Najbliższe wydarzenia w KOK-u online (www.kok.koscian.pl):
– 19.12, SOBOTA, godz. 18.00 „…by w sercach zamieszkał TEN, co „w żłobie leży” – kolędowe widowisko muzyczno-teatralne
– 20.12, NIEDZIELA, godz. 15.00 „Opowieść Wigilijna” – spektakl dla dzieci w ramach Niedzielnego Popołudnia z Bajką
– 20.12, NIEDZIELA, godz. 18.00 „Pod dachem tkliwej kolędy” – premierowe widowisko. Wydarzenie zostało przeniesione z 18.12.
– 21 i 22.12, PONIEDZIAŁEK i WTOREK, godz. 18.00 „Świąteczny koncert charytatywny” w wykonaniu kościańskich muzyków-kolędników. Koncert w dwóch częściach.

Fot. Milena Waldowska i Maciej Sibilak

Zobacz także:
Widowisko z choinką i tancerzami [ZDJĘCIA]