KOK na Dzień Matki

26 maja odbędzie się w internecie premiera widowiska muzyczno-teatralnego. Z kolei dzieci w ramach zajęć plastycznych na odległość mogą podpatrzeć, jak zrobić bukiet dla mamy, czy też przygotować malowaną laurkę.

W widowisku zatytułowanym „…lecz jedno o drugim pamięta” usłyszymy utwory m.in. takich kompozytorów jak J.S. Bach, R. Schumann, F. Lehar, a wykonają je muzycy i śpiewacy z Poznania. Wśród nich będzie Paulina Kmieć, skrzypaczka, która swe pierwsze muzyczne kroki stawiała w Państwowej Szkole Muzycznej im. ks. dra Józefa Surzyńskiego w Kościanie, a jest Absolwentką Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

W programie będą również etiudy filmowe oraz recytacje, a całość wyreżyserował Janusz Dodot. Link do wydarzenia pojawi się na stronie KOK-u, premiera o godz. 18.00.

A już teraz w ramach Dziecięcego Kółka Plastycznego z Panią Dorotą najmłodsi zobaczą, jak przygotować kolorowy bukiet dla mamy. Z kolei podczas krótkiej lekcji malarstwa można podpatrzeć, jak namalować akwarelą kwiat bzu i piwonii, które można wykorzystać na laurkę.