„Kajko i Kokosz” – piknik i wystawa plenerowa [ZDJĘCIA]

Na Plac Wolności zapraszają dziś Muzeum Regionalne oraz Kościański Ośrodek Kultury. Czekają atrakcje na specjalnym pikniku związanym z otwarciem wystawy plenerowej poświęconej bohaterom jednego z najpopularniejszych polskich komiksów.

„Kajko i Kokosz uczą archeologii” – tak zatytułowane jest dzisiejsze wydarzenie poświęcone komiksowym postaciom z lat 80. autorstwa Janusza Christy.

– Piknik, który dzisiaj zorganizowaliśmy związany jest z wystawą plenerową, która dostępna będzie na Placu Wolności do końca wakacji. Chcemy tymi wydarzeniami zachęcić młode osoby, które niekoniecznie spotkały się w swoim życiu z Kajkiem i Kokoszem do tego, żeby trochę poznały te postacie. Obecnie w jednej ze stacji telewizyjnych są emitowane filmy animowane z Kajkiem i Kokoszem, więc tym bardziej warto sięgnąć do genezy powstania komiksów – wyjaśnia Dariusz Kram, dyrektor Muzeum Regionalnego w Kościanie.

Podczas trwającego pikniku od pracowników Muzeum Regionalnego można dowiedzieć się m.in. o historii komiksów, których bohaterami są dwaj słowiańscy wojowie służący kasztelanowi Mirmiłowi. Przede wszystkim natomiast przygotowano atrakcje dla najmłodszych. To kolorowanki i puzzle z komiksowymi postaciami, malowanie na szkle i drewnie, bańki mydlane, a także tatuaże. Ponadto czeka quiz z nagrodami. Dzieci, które odpowiedzą poprawnie na określoną ilość pytań otrzymają nagrodę, którą są komiksowe postacie.

Dodajmy, że wystawa plenerowa „Kajko i Kokosz uczą archeologii” łączy archeologię z komiksem. Porównuje dwa światy: znalezisk archeologicznych oraz podobnych zabytków wykorzystanych na kadrach komiksów mistrza Janusza Christy. Sam piknik potrwa mniej więcej do godziny 18.00.

Fot. Milena Waldowska