I Kościański Koncert Karnawałowy za nami

Muzyka Stanisława Moniuszki królowała podczas niedzielnego koncertu. Ponadto publiczność usłyszała m.in. utwory Fryderyka Chopina, a także słynny walc z "Nocy i Dni" czy ponadczasowe "Brunetki, blondynki".

W koncercie zatytułowanym „Vivat Moniuszko”, który odbył się w Kościańskim Ośrodku Kultury wystąpiła Orkiestra Kameralna Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Tadeusza Żmijewskiego.

Wśród solistów zaśpiewała sopranistka Justyna Dyla, na co dzień występująca w Operze Śląskiej oraz tenor Dariusz Pietrzykowski, solista Opery Narodowej w Warszawie i Opery Nova w Bydgoszczy, a także baryton Andrzej Ogórkiewicz, który jest solistą Teatru Wielkiego w Poznaniu i profesorem Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu. Ten ostatni poza śpiewem poprowadził również brawurowo koncert wykazując się nie tylko talentem wokalnym, ale również aktorskim.

Zorganizowany po raz pierwszy koncert karnawałowy muzyki klasycznej zgromadził sporą publiczność, więc najprawdopodobniej na stałe wpisze się on w kalendarz kościańskich imprez.