Huragan Srocko mistrzem Ligi Wiejskiej

Poza Huraganem Srocko na podium Ligi Wiejskiej Gminy Kościan znalazły się również Strzelec Darnowo i Olimpia Stary Lubosz. W ostatnią niedzielę rozegrano ostatnie mecze sezonu 2021/2022, ale zakończono również prowadzenie ligi.

W kolejce rozegranej 12 czerwca rozegrane zostały trzy spotkania. W meczu Olimpia Stary Lubosz – Huragan Srocko padł remis 2:2. Srocko mimo remisu dzięki znacznej przewadze z poprzednich spotkań zostało mistrzem, a zawodnikom ze Starego Lubosza pozostaje satysfakcja że jako jedyni „urwali punkty” mistrzowi.

W kolejnym meczu MAT Katarzynin przegrał z WKS Gryżyna 1:6. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana, w drugiej części spotkania  przewagę uzyskali goście i to oni zdobyli 3 punkty. W ostatnim meczu Rywal II Kurza Góra na własnym boisku pokonał Strzelca Darnowo 4:3.

Darnowo mimo porażki i zrównania się punktami z Olimpią Stary Lubosz zajął drugie miejsce końcowej rywalizacji LW, ponieważ w bezpośrednich spotkaniach z drużyną ze Starego Lubosza to ta drużyna była zwycięska. Trzecie miejsce przypadło drużynie Olimpia Stary Lubosz, a na kolejnych miejscach znaleźli się WKS Gryżyna, Rywal II Kurza Góra i MAT Katarzynin.

Jak deklaruje OSiR Kościan była to ostatnia kolejka Ligi Wiejskiej Gminy Kościan. – W tym miejscu kierujemy podziękowania dla wszystkich zawodników, którzy przez te kilkanaście lat przewinęli się przez LW a szczególne podziękowania dla kierowników zespołów, bo to oni przygotowywali boiska i kompletowali zawodników na mecze. Podziękowania też dla wszystkich sędziów, sędziujących na przestrzeni lat mecze Ligi Wiejskiej – informuje Artur Opas, dyrektor OSiR-u.

Wyniki ostatniej kolejki:
Olimpia Stary Lubosz – Huragan Srocko 2: 2
Strzelcy bramek: Stary Lubosz – D. Kubka, F. Kocaj; Srocko – Ł. Sadowski, M. Ziaja

MAT Katarzynin – WKS Gryżyna 1:6
Strzelcy bramek: Katarzynin – N. Nyczak; Gryżyna – K. Skrzypczak, K. Paterek (5)

Rywal II Kurza Góra – Strzelec Darnowo 4:3
Strzelcy bramek: Kurza Góra – D. Napora-Kortus, A. Babiarz, W. Łuc, J. Adamczak; Darnowo P. Kapturczak (2), M. Pogorzelski

Tabela po ostatniej kolejce w sezonie 2021/2022:
1. Huragan Srocko – 31 pkt
2. Strzelec Darnowo – 19 pkt
3. Olimpia St. Lubosz 19 pkt
4. WKS Gryżyna – 14 pkt
5. Rywal II Kurza Góra – 13 pkt
6. MAT Katarzynin – 9 pkt

Zdjęcia: OSiR