Festyn na rozpoczęcie wakacji w Kurzej Górze [ZDJĘCIA]

W sobotnie popołudnie w Kurzej Górze odbył się festyn dla dzieci. Atrakcji nie zabrakło, a największą radość wzbudziła woda tryskająca z wozu strażackiego na stadion, fundując dzieciom darmową kąpiel. Impreza miała również wymiar charytatywny.

Festyn skierowany był do wszystkich dzieci w różnym wieku, które na wydarzenie przybyły z rodzicami lub opiekunami. Przez całą imprezę dzieciaki szalały na dmuchańcu i baraszkowały w suchym basenie z kulkami.

Były także bańki mydlane, balony, piłki i skakanki, a także plecenie warkoczyków i malowanie twarzy. Nie zabrakło także kącika rysunkowego i konkursów, a za każde wykonane zadanie dzieci otrzymywały soczki i słodkie upominki. Na chętnych czekała także wata cukrowa i popcorn. Przez całą imprezę dzieci zabawiała myszka Miki, natomiast z głośnika dobiegały dziecięce piosenki.

Nie zabrakło także wymiaru edukacyjnego zabawy. Przybyli na wydarzenie strażacy z OSP Kokorzyn instruowali dzieci, ale i dorosłych z zasad udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Po nauce przyszedł czas na radosną nagrodę. Mianowicie strażacy wozem podjechali na sąsiadujące ze świetlicą wiejską stadion piłkarski i z węża strażackiego umieszczonego na dachu wozu, puścili wodę na stadion. Dzieci miały dzięki temu radosną kąpiel wodną w słoneczny, ciepły dzień.

Podczas wydarzenia zbierane były także pieniądze i nakrętki na rzecz Zuzi ze Smogorzewa chorującej na SMA. Organizatorem festynu był sołtys i Rada Sołecka Kurzej Góry.