Zamknij

Dziewczyny z Juna-Trans z Pucharem Polski

11:55, 17.10.2020 Redakcja Aktualizacja: 11:55, 17.10.2020
Skomentuj
Piłkarki LZS Juna-Trans Women Stare Oborzyska zdobyły Puchar Polski kobiet na szczeblu Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej.

W meczu finałowym w Piaskach drużyna naszych pań wygrała z KA 4 resPect Girls z Krobii 2:1 (0:0).

Mimo, że pierwsza połowa meczu była bardzo zacięta, obie drużyny schodziły do szatni z bezbramkowym remisem. Po przerwie bramki już padły, a jako pierwsze na prowadzenie wyszły zawodniczki KA 4 resPect Krobia, po niefortunnej interwencji w obronie Laury Czudzińskiej. Zawodniczki Juny przyzwyczaiły nas jednak, że nie poddają się i po chwili w polu karnym została sfaulowana Zosia Ruta, a rzut karny pewnie egzekwowała Laura Czudzińska. Następnie na 9 minut przed końcem meczu do siatki trafiła Karolina Wlekła po prostopadłym podaniu od Wiktorii Szymankiewicz. Tym samym zespół ze Starych Oborzysk mógł świętować zdobycie Pucharu. Jest to historyczny sukces tego młodego zespołu, jak i całego Klubu.

Skład "Juny" był następujący: Sobkowiak (Br), Nowak, Czudzińska, Krzyżańska, Mania, Ostant, Szymankiewicz, Ruta (C), Wlekła, Kortus. Zawodniczki rezerwowe: Godlewska (Br), Adamska, Bródka, Wańska, Łuczak, Masztalerz, Białożyt. Trener: Marcin Adamczak.