Czempiń. Wydarzenia kulturalne na Święto Niepodległości

Centrum Kultury w Czempiniu zaprasza do Tlenowni na trzy wydarzenia kulturalne związane ze świętem 11 listopada. Będzie muzycznie, poetycko i patriotycznie.

Pierwsze z wydarzeń zaplanowano już na środowy wieczór, 10 listopada. Melomani będą mieli okazję wówczas wysłuchać koncertu pokonkursowego uczestników tegorocznego, czyli XVIII Konkursu Chopinowskiego – Zuzanny Pietrzak i Mateusza Krzyżowskiego. Początek koncertu o godz. 18.00. Bilety w cenie 30 i 50 zł do nabycia w CAS Tlenownia.

Druga propozycja to wieczór poezji. Wiersze Cypriana kamila Norwida recytować będą znani aktorzy – Maja Berełkowska i Piotr Cyrwus, a towarzyszyć im będzie akompaniament muzyczny na żywo w wykonaniu Piotra Kajetana Matczuka. Osobiste zaproszenie na to wydarzenie w Czempiniu nagrali sami aktorzy. – Wbrew obiegowej opinii, że poezja norwidowska jest bardzo trudna, mamy nadzieję, że zdołamy Państwa przekonać, że tak nie jest. Że to jest poezja dla każdego: poezja o miłości, o pięknie, o sztuce, o wierze. Mamy nadzieję, że ta chwila z Norwidem będzie dla Państwa po prostu przyjemnością mówi Maja Berełkowska w nagraniu udostępnionym na FB Centrum Kultury.

To wydarzenie zaplanowano na czwartek, 11 listopada, na godz. 17.00. Cena biletów wynosi 35 zł, a można je nabyć w CAS.

Ponadto Centrum Kultury przygotowało wystawę zatytułowaną „Niepodległy Czempiń” dotyczącą wyzwolenia Ojczyzny, a także udziału ówczesnych mieszkańców Czempinia w walce o niepodległość. Ta wystawa będzie dostępna od 10 do 19 listopada, a jej wernisaż odbędzie się 11 listopada o godz. 16.00.

W gminie Czempiń nie zabraknie również oczywiście wydarzeń patriotycznych. Szczegółowy program godzinowy znajduje się na plakacie.