Biegi w Turwi i Widziszewie odwołane

Imprezy wchodzące w skład nowego cyklu Gran Prix Gminy Kościan jednak się nie odbędą. Jak informuje główny organizator nie jest on w stanie przygotować wydarzeń w taki sposób, by sprostać obowiązującym wymaganiom sanitarnym.

XXXV Biegi Top Farms im. Dezyderego Chłapowskiego w Turwi miały odbyć się 3 października, natomiast XXIV Bieg Przyjaźni – Creaton w Widziszewie – 25 października. Dodajmy, że ten ostatni został już wcześniej przeniesiony z tradycyjnego terminu w sierpniu.

– W związku z panującą pandemią COVID-19 oraz obowiązującymi obostrzeniami organizacyjnymi nie jesteśmy wstanie przygotować tych imprez tak, abyście mogli czuć się bezpiecznie poinformował w komunikacie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie. – Jest to dla nas bardzo trudna decyzja, przy podjęciu której kierowaliśmy się przede wszystkim troską o zdrowie i bezpieczeństwo zawodników, kibiców, wolontariuszy, wszystkich osób zaangażowanych w organizację, a także mieszkańców miejscowości w których zawody są rozgrywane.

W związku z odwołaniem powyższych imprez nie zostanie ukończony cykl Gran Prix Gminy Kościan, który miał odbywać się od tego roku. Przypomnijmy, że w ramach cyklu przeprowadzono tylko jedne zawody, mianowicie I Zimowy Bieg Niedźwiedzia, który odbył się w styczniu w Nowym Dębcu.