Bieg Fartucha w Krzywiniu 2021 [ZDJĘCIA]

Po rocznej przerwie w Krzywiniu po raz piąty odbył się Bieg Fartucha i Bieg Fartuszka. Do rywalizacji podeszli również miłośnicy nordic walking, a wydarzeniu towarzyszył jarmark świąteczny oraz występy artystyczne.

Łącznie w niedzielnej imprezie udział wzięło około 1000 osób. Pieciokilometrowy bieg wiódł ulicami Krzywinia, a start i meta znajdowały się przy hali sportowej na ul. Chłapowskiego. Chociaż biegi odbywają się w świątecznej, wesołej atmosferze, wśród zawodników czuć było wyraźnie ducha sportowej rywalizacji.

W południe wyścigi rozpoczęli najmłodsi startujący w Biegu Fartuszka. Pobiegło około 400 dzieci podzielonych na sześć kategorii wiekowych. Wyniki w poszczególnych kategoriach można sprawdzić na: https://plus-timing.pl/wyniki.

Dwie godziny później wystartowali biegacze, a tuż po nich kijkarze. Łącznie było to około 550 osób. Niektórzy biegli w fartuchach, które stanowiły element pakietu startowego, a inni pokusili się nawet o oryginalne, mikołajowe stroje. Wśród mężczyzn pierwszy na metę dobiegł Karol Janicki z Gostynia z czasem 16:40. Drugi był Tomasz Musiał z Rydzyny, a trzeci Paweł Łączny z Czempinia. W kategorii open nieźle zaprezentowali się także kościańscy zawodnicy: 16-letni Cezary Suchora z LKS Sana Kościan był czwarty, a Daniel Bosy z tego samego klubu szósty. Z kolei Michał Schwarz z Kościan Team do mety dobiegł ósmy.

Wśród pań najlepsza okazała się Karolina Bielecka z Michałowa z czasem 19:28. Druga była Martyna Zielińska z Leszna, a trzecia Patrycja Bielecka z Michałowa. Rywalizację kijkarzy wygrał z kolei Jacek Witucki z Poznania (29:17). Jako druga linię mety przekroczyła kobieta – Agnieszka Mielecka z Gąsawy. Trzeci był Przemysław Nowak z Kórnika.

Oprócz sportowej rywalizacji wydarzenie było okazją do zaprezentowania swoich wypieków i przetworów przez poszczególne sołectwa i Koła Gospodyń Wiejskich działające na terenie gminy Krzywiń. Na scenie występowali z kolei uczniowie miejscowej szkoły i członkowie zespołu Semplicze.

Fot. Piotr Pewiński (ekoscian.eu)