Zamknij

Bieg CREATON Widziszewo 2021 [ZDJĘCIA]

11:13, 09.08.2021 Redakcja Aktualizacja: 11:47, 09.08.2021
Skomentuj
W niedzielę odbyły się coroczne biegi w Widziszewie. Zawody wchodzą w skład biegów zaliczanych do Biegowego Grand Prix Gminy Kościan. Łączne wystartowało 130 zawodników.

Biegacze mieli do pokonania 5 lub 10 km. W tym roku uczestnicy biegali na 2,5 kilometrowych pętlach ulicami Podgórną i Ceramiczną  w Widziszewie.  Pogada do biegania była dobra, gdyż temperatura wynosiła około 21 st. C, ale wiał dość silny wiatr, który trochę przeszkadzał na otwartych odcinkach trasy.

W biegu na 5 km uczestniczyło 61 zawodników. Najlepszy na tym dystansie okazał się Yuriy Blahodir z Ostrowa Wielkopolskiego (16:26). Zaledwie dwie sekundy za nim do mety dobiegł Cezary Suchora z Kościana (16:28), a trzeci był Łukasz Gembalski z Leszna (16:44). Wśród pań na dystansie 5 km triumfowała Patrycja Bielecka z Michałowa (18:25), druga była Alina Bosczuk z Ostrowa Wielkopolskiego (18:28), a trzecia Martyna Zielińska z Leszna (19:39).

Na krótszym dystansie prowadzona była także klasyfikacja biegu z wózkiem dziecięcym. Pierwsze miejsce zajęła  nim Magdalena Łopaczy z Wilkowic, a drugie miejsce Małgorzata Rozynek z Poznania.

Na dystansie głównym 10 km wystartowało 69 zawodników. Najlepszy w biegu głównym był Serhii Shevchenko z Ostrowa Wielkopolskiego (32:33), drugi na mecie zameldował się Jacek Stadnik z Zielonej Góry (32:41), a trzecie miejsce zajął Paweł Tarasiuk z Poznania (33:49). Najszybszą kobietą okazała się Katsiaryna Ptashuk z Leszna, która dystans 10 kilometrów pokonała w 38 minut i 9 sekund. Drugie miejsce zajęła Aleksandra Feuerstake z Lipska (39:34), a trzecie miejsce wywalczyła Karolina Bielecka z Michałowa (39:41).

Na obu dystansach prowadzone były także klasyfikacje wiekowe (wyniki na   www.maratonczykpomiarczasu.pl). Wśród mieszkańców gminy Kościan na dystansie 5 km najlepsi okazali się mieszkańcy Racotu -  Nikodem Frąckowiak, Adam Frąckowiak i Dariusz Stefaniak. W kategorii kobiet pierwsze miejsce na podium zajęła Renata Pyłczewska-Breza, drugie Dominika Żaczyk, a trzecie miejsce Monika Wilczek. W biegu głównym najlepszy był Daniel Bosy z Ponina, drugi - Marcin Browarczyk z Widziszewa, a trzeci - Filip Naskręt z Widziszewa. Wśród kobiet najszybsza okazała się Natasza Jakubowska z Widziszewa.

Najlepsza trójka w klasyfikacjach generalnych obu dystansów w kategorii kobiet i mężczyzn otrzymała medale i nagrody finansowe. Z kolei najlepszej trójce w  poszczególnych kategoriach wiekowych biegu na 5 i 10 km wręczono medale. Medalami uhonorowani zostali również najlepsi zawodnicy z gminy Kościan. Wszyscy uczestnicy wyjechali z kolei z okolicznościowymi medalami.

Zawody zostały zorganizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Kościanie przy wsparciu finansowym CREATON Polska sp. z o.o. oraz Radę Sołecką w Widziszewie, która przygotowała wyśmienitą grochówkę dla uczestników. Trasę biegów zabezpieczali druhowie OSP w Bonikowie, OSP w Kokorzynie, a zabezpieczenie medyczne zapewniła firma TB Service.

Relacja i zdjęcia: Artur Opas (OSiR Kościan)