Bartosz Jurecki w Kościanie

Zaledwie czworo dzieci pojawiło się na środowym spotkaniu w Szkole Podstawowej nr 2, na którym Bartosz Jurecki zachęcał do zapisywania się do planowanych klas sportowych.

Niską frekwencję organizatorzy tłumaczyli trwającą akcją strajkową, która uniemożliwiła zareklamowanie spotkania wśród uczniów.

– Chcielibyśmy wrócić do korzeni tej szkoły, w której kiedyś funkcjonowały klasy sportoweprzyznała dyrektor szkoły, Beata Szczepaniak.Pierwsza rekrutacja nie zakończyła się sukcesem, nie mamy na razie odpowiedniej liczby kandydatów. Dyrektorka szkoły zapewniła jednak, że nadal będą czynione starania o utworzenie klas i sama liczy na rekrutację uzupełniającą w lipcu.

Do apelu dołączył się Bartosz Jurecki. Słynny piłkarz ręczny, były reprezentant Polski jest absolwentem „Dwójki” i to właśnie w tej szkole rozpoczął swą przygodę ze sportem. – Dzięki piłce ręcznej można przyjemnie spędzić czas w fajnym gronie. To także rozwijanie swojego ciała, a nie siedzenie w domu przed telewizorem. To również szansa na wyjechanie z Kościana i poznanie trochę innego życia mówił Bartosz Jurecki.

Słowa podziękowania dla Bartosza Jureckiego wyraził z kolei burmistrz Piotr Ruszkiewicz.

– Dziękuję, że zachęca pan do uprawiania tej wspaniałej dyscypliny, która przyniosła nam tyle sukcesów z pana udziałem i pana brata. Dzięki Wam przeżywaliśmy piękne chwile. Liczymy na to, że w przyszłości doczekamy się takich mistrzów jak panowie – powiedział burmistrz.

Zarówno burmistrz, jak i obecni na spotkaniu działacze sportowi, w tym Prezes Zarządu MKS Tęcza Kościan Karol Kaniewski oraz trener Tęczy Rafał Szatkowski, a także dyrektor szkoły byli zgodni co do przeprowadzenia kolejnego takiego spotkania za jakiś czas, w bardziej sprzyjających okolicznościach. Bartosz Jurecki zadeklarował, że ponownie pojawi się na takim spotkaniu.

Przypomnijmy, że w Szkole Podstawowej nr 2 planowane są dwie klasy sportowe – IV i V. Dziewczęta miałyby trenować siatkówkę pod okiem Adama Cichockiego, a chłopcy piłkę ręczną z Rafałem Szatkowskim. Oddziały sportowe powstaną, jeżeli klasy będą liczyć po minimum 10 dziewcząt i 10 chłopców.