Balet „Dziadek do Orzechów” w KOK [ZDJĘCIA]

Magiczna atmosfera, bajkowa scenografia i zwiewne tancerki – taki obraz jawił się podczas baletu pokazanego w sobotni wieczór w Kościańskim Ośrodku Kultury. Dodatkową atrakcję stanowił występ małych kościańskich baletnic.

Sala widowiskowa Kościańskiego Ośrodka Kultury była w pełni zajęta. Na widowni zasiedli widzowie chcący zobaczyć widowisko, a także rodzice i bliscy uczestniczek kółka baletowego prowadzonego w KOK przez Aleksandrę Brzezowską, koryfejkę baletu Teatru Wielkiego w Poznaniu. W pierwszym rzędzie usiadły ponadto małe tancerki czekające na swój występ.

„Dziadek do Orzechów” to wigilijne opowiadanie dla dzieci autorstwa Ernsta Theodora Amadeusa Hoffmanna, do którego muzykę na potrzeby baletu skomponował Piotr Czajkowski. Magiczna historia opowiadająca o przygodach małej Klary w świecie, w którym zabawki ożywają, a księciem ich królestwa zostaje tytułowy „Dziadek do Orzechów” bardzo spodobała się szczególnie dzieciom. Bardzo żywo reagowały na to, co działo się na scenie.

W końcu przyszedł czas na występ kościanianek. Odziane w różowe stroje i białe baletki miały sposobność pokazania tego, czego nauczyły się podczas zajęć ze swoją instruktorką. Nieomal wszyscy obecni na sali rodzice chcieli uwiecznić to wydarzenie kręcąc filmiki swoimi komórkami.

Widowisko zostało pokazane przez artystów Teatru Wielkiego w Poznaniu. Na koniec przyszedł czas na podziękowania, gratulacje i kwiaty.

Fot. M. Waldowska, KOK