Akademia Piłkarska Reissa – Kościan prowadzi treningi online

Akademia w trosce o swoich podopiecznych rozpoczęła akcję „RAZEM wygrywaMY z wirusem”. Wprowadzone rozwiązanie zapewnia ciągłość treningów i integruje grupy treningowe.

Projekt „Akademia Piłkarska Online” wystartował w gminie Kościan wraz z zaostrzeniem przepisów związanych z epidemią koronawirusa.  APO obejmuje kompleksowy zestaw cotygodniowych treści dla zawodnika oraz jego opiekuna, w tym: treningi online, zadania domowe, diety, artykuły, konkursy i quizy, zajęcia praktyczne, dzięki którym dzieci nadal mogą udoskonalać warsztat piłkarski i zdobywać wiedzę oraz nowe umiejętności, nie tylko sportowe.

Harmonijny rozwój młodego piłkarza powinien następować równolegle we wszystkich czterech fundamentach: motoryka, technika, taktyka oraz mentalność. Aby osiągnąć poziom mistrzowski nie wystarczą same treningi z drużyną, ale także doskonalenie dobrych cech i indywidualna praca nad słabościami. Niezwykle ważna jest wówczas ciągła edukacja i zdobywanie wiedzy z innych obszarów takich jak zdrowe odżywianie, fizjoterapia, rehabilitacja czy psychologiamówi trener reprezentacji regionu, Tomasz Woźniak z Akademii Piłkarskiej Reissa – Kościan.

Ponadto grupy regularnie spotykają się na wideokonferencjach z wykorzystaniem internetu z trenerami, którzy wspierają ich w tym trudnym dla wszystkich okresie. Przygotowane treningi online pozwalają na realizację ćwiczeń samodzielnie, z rodzicem, dziadkiem lub rodzeństwem. Życie klubu w tym okresie można śledzić poprzez fanpage Akademia Piłkarska Reissa Kościan.