Tadeusz Borowiak: 70 lat z Obrą Kościan

Przed meczem Obry Kościan z Polonią Kępno miała miejsce wyjątkowa uroczystość. Burmistrz Kościana Piotr Ruszkiewicz uhonorował Tadeusza Borowiaka za jego siedemdziesięcioletnią przynależność do klubu piłkarskiego Obra Kościan.

Tadeusz Borowiak

W przekazanym na ręce jubilata liście gratulacyjnym burmistrz Piotr Ruszkiewicz podziękował Tadeuszowi Borowiakowi za 70 lat aktywności na niwie sportowej i zaangażowanie w działalność klubu. – Jesteśmy wdzięczni za oddanie w rozwój kościańskiego sportu i wspieranie Obrzanki. Życzymy zdrowia i niesłabnącego entuzjazmu do dalszego działaniamówił podczas uroczystości burmistrz Kościana.

Tadeusz Borowiak urodził się 13 maja 1939 r. w Kościanie. Od 70 lat związany jest z Obrą. Grał w drużynie orlików, trampkarzy, juniorów i seniorów. W 1972 r. w wieku 33 lat zakończył czynną karierę piłkarską, lecz pozostał wierny kościańskiemu klubowi. Przez 17 lat, od 1971 do 1981 r., pełnił funkcję kierownika pierwszej drużyny. W tym czasie święcił z zespołem największe sukcesy, w tym awans do III ligi. Był też kierownikiem sekcji i wiceprezesem klubu.

Tadeusz Borowiak wspiera Obrę do dzisiaj. To dzięki niemu współpracę z klubem podjęło wielu sponsorów. W 2002 r. zarząd Obry Kościan nadał mu tytuł Honorowego Członka Klubu.

Za swoje niepodważalne zasługi dla kościańskiego sportu Tadeusz Borowiak otrzymał wiele wyróżnień i odznaczeń m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski, Złotą i Srebrną Odznakę Honorową Polskiego Związku Piłki Nożnej i honorową statuetkę „Kościan Dziękuję”

Tadeusz Borowiak to ikona kościańskiej Obrymówi Krzysztof Knychała, trener Obry Kościan. – Tadzia pamiętam od dziecka. To człowiek, który w czasach gdy grałem w piłkę był moim kierownikiem. Potem, gdy zostałem trenerem on pełnił funkcje kierownika całej sekcji. Takich ludzi rzadko się teraz spotyka. Różne bywały losy tego klubu, a Tadziu był z Obrą na dobre i na złe. Nigdy się od klubu nie odwrócił. Razem wytrwaliśmy ciężkie czasy.