Trwają zapisy na Bieg Przedszkolaka w Śmiglu

Gminny Bieg Przedszkolaka wraca do sportowego kalendarza. Przedszkolaki rywalizować będą na stadionie miejskim w Śmiglu w sobotę, 28 maja.

Wydarzenie odbędzie się po raz czwarty. Jego inicjatorem jest Klub Speed Feet’16, który w 2017 przedstawił swój pomysł włodarzom gminy oraz radzie rodziców i dyrekcji Przedszkola w Śmiglu zyskując ich aprobatę. Współorganizatorem wydarzenia został także OKFiR w Śmiglu. – Poprzednie trzy  edycje cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, więc to jasny sygnał, że warto takie eventy organizować. Jest to coś czego nigdzie w okolicy nie mamówi zastępca burmistrza Śmigla Marcin Jurga.Podstawowym celem imprezy jest propagowanie idei biegania oraz innych aktywności fizycznych, promocja i upowszechnianie zdrowego stylu życia oraz aktywnego spędzania czasu.

Do udziału w zawodach uprawnione są przedszkolaki z gminy Śmigiel oraz przedszkolaki uczęszczające do przedszkoli zlokalizowanych na terenie gminy Śmigiel. Zostaną podzieleni na 4 grupy: 3-latków, 4-latków, 5-latków i 6-latków.  Każdy z uczestników otrzyma pamiątkowy medal. Zwycięzcy w każdej z kategorii otrzymają nagrody w postaci upominków.

Zgłoszenia przyjmowane będą na stronie aktywnysmigiel.pl do środy 18 maja lub do osiągnięcia limitu miejsc, który ustalono na 200 dzieci.