Triathlon Soplicowo 2021 [ZDJĘCIA]

Triathlon w Cichowie, dla którego główną bazą jest Skansen Filmowy Soplicowo, to najbardziej kulturalny triathlon w Polsce. Rywalizacji sportowej towarzyszy bowiem wiele imprez kulturalnych. A na start w triathlonie zdecydowało się w tym roku łącznie około 250 zawodników.

W godzinach przedpołudniowych w niedzielę rywalizowały ze sobą dzieci w crossduathlonie. Tak naprawdę jednak impreza rozpoczęła się już w piątek, 11 czerwca od biegu na 5 km połączonego z pokazem filmowym. Nasza relacja z tego wydarzenia: Bieg Filmowe Soplicowo na inaugurację triathlonu [ZDJĘCIA].

Oficjalne rozpoczęcie zmagań triathlonowych odbyło się natomiast o godz. 13.00 na plaży głównej od wspólnie odtańczonego poloneza. Następnie oficjalnego otwarcia dokonał Jacek Nowak, burmistrz gminy Krzywiń. – Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować tę imprezę pomimo ograniczeń, które funkcjonowały do tej pory. Ale mam nadzieję, że to były już ostatnie ograniczenia, a teraz będzie dużo lepiej i będzie można już aktywnie uczestniczyć w zawodach. Do tego was zachęcam. Życzę wszystkim najlepszych wyników sportowych i rekordów życiowych. Ale dzisiaj każdy kto startuje jest już wygranympowiedział Jacek Nowak, który sam zdecydował się na start w zawodach.

Przygotowania do tegorocznej imprezy faktycznie nie były łatwe, a czasu było bardzo niewiele. – Przez półtora roku nie organizowaliśmy żadnej imprezy na otwartym terenie, bo nie można było. Zapisy na tegoroczny triathlon rozpoczęliśmy tak naprawę 3 tygodnie temu, a mamy sporo zawodników. Teraz przygotowania wyglądają zupełnie inaczej niż przed epidemią. Kiedyś na takie imprezy jak triathlon mieliśmy 8-10 miesięcy czasu na organizację, a teraz pewne rzeczy są załatwiane na ostatnią chwilęprzyznaje Piotr Lisiecki, główny organizator wydarzenia.

Impreza odbyła się mimo wszystko bez zakłóceń. Na listy startowe zapisało się łącznie 250 zawodników oraz setka dzieci. Na dystansie 1/4 Ironmana (0,95 m pływanie, 45 km rower, 10,55 km bieg) wystartowało 110 zawodników, a na 1/8 Ironmana (0,475 m pływanie, 22,5 km rower, 5,275 m bieg) 104 zawodników. Ponadto było jeszcze łącznie 12 sztafet na obu dystansach.

O godz. 13.30 na plaży rozpoczął się start do wody zawodników indywidualnych i sztafet na dystansie 1/8 IM, a 15 minut później na dystansie 1/4 IM. Na metę pierwszy po pokonaniu trzech dyscyplin dobiegł Karol Janicki z Gostynia. – Z biegu nie jestem zadowolony, był najsłabszy w moim wykonaniu. Pływanie miałem już dosyć dobre, ale trochę się bojka przesunęła, więc popłynąłem trochę dłuższy dystans. Z roweru jestem najbardziej zadowolony. Pomimo tego, że był mocny wiatr, to wykręciłem całkiem niezłą średniąmówił na mecie Karol Janicki, zwycięzca dystansu 1/8 IM na co dzień trenujący w klubie sportowym w Poznaniu i członek kadry narodowej Polski. Jak przyznał zwycięzca, zadanie w osiągnięciu dzisiejszego sukcesu ułatwiła mu znajomość tras, ponieważ często trenuje w Cichowie. Janicki chwalił również organizację imprezy.

Szczegółowe wyniki na wszystkich dystansach zostaną opublikowane na stronie: http://triathlonsoplicowo.pl/ po zakończeniu zawodów.

Poza rywalizacją sportową, jak na kulturalny triathlon przystało, nie zabrakło również akcentów artystycznych. Wystąpił zespół Semplicze z Lubinia, a na zakończenie joginka Monika, która wyczarowuje magiczne dźwięki z instrumentu handpan. Na uczestników imprezy czekał również bigos.