Zamknij

Św. Mikołaj z Krainą Bajek zawita na stację Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej

03:06, 21.11.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:54, 01.12.2023
Skomentuj

Święty Mikołaj wraz z Krainą Bajek oraz tradycyjnym Jarmarkiem Bożonarodzeniowym tym razem zawitają na stację Śmigielskiej Kolei Wąskotorowej. Świąteczne wydarzenie w gminie Śmigiel zaplanowano na sobotę, 9 grudnia.

W tym roku Św. Mikołaj daje odpocząć reniferom i podróżuje innymi środkami komunikacji. Na jarmark dojedzie naszą Śmigielską Koleją Wąskotorową wobec czego całe wydarzenie organizujemy na stacji ŚKW” – mówi burmistrz Małgorzata Adamczak.

Jarmark rozpocznie się w południe, a zakończy o godz. 19.00. Przez ten czas na przybyłych czekać będą stoiska handlowe, na których nie zabraknie rękodzieła oraz stoiska gastronomiczne z pysznym jedzeniem.

Organizatorzy przygotowują dużo atrakcji dla najmłodszych – świąteczne animacje, spotkanie z bajkowymi postaciami oraz balonowe i magiczne bubble show. Będzie także rozwiązanie konkursu na świąteczną kartkę. O 16.30 nastąpi otwarcie Wioski Świętego Mikołaja, a o 17.00 pojawi się on ze swoją świtą.

Skoro impreza odbędzie się na stacji kolejowej, nie może zabraknąć świątecznych przewozów. Kolejką będzie można dojechać do stacji w Robaczynie, gdzie wraz z Panią Mikołajową będzie można wypiekać i dekorować pyszne pierniki.

Przez cały czas wydarzeniu towarzyszyć będzie świąteczna atmosfera, o którą zadbają lokalni artyści, którzy przez cały czas trwania jarmarku będą „wędrownymi kolędnikami” i zaprezentują kolędy i utwory świąteczne.

Szczegółowy program godzinowy wraz z planem przejazdów kolejką znajdują się na plakacie.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%