Zostało mało czasu!
0
0
dni
0
0
godzin
0
0
minut
0
0
sekund
Spraw bliskim radość
zanim będzie za późno!
Kup prezent
Zamknij

Policyjny dron w akcji: 41 wykroczeń [ZDJĘCIA]

red. 12:17, 20.04.2024 Aktualizacja: 10:32, 22.10.2025
Skomentuj

W czwartek, 18 kwietnia policjanci kościańskiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, na drogach naszego powiatu przeprowadzili działania z wykorzystaniem policyjnego drona.

Były to już kolejne działania z wykorzystaniem policyjnego drona. Policjanci obserwowali przejazd kolejowy w Czempiniu na ul. Kolejowej oraz skrzyżowanie ulicy Gostyńskiej i Poznańskiej w Kościanie. Urządzenie obsługiwane było przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. W momencie zarejestrowania wykroczenia przez operatora drona, informacja przekazywana była patrolom, które podejmowały czynności wobec sprawcy wykroczenia.

Policjanci mieli na uwadze m.in. takie wykroczenia jak przechodzenie pieszych przez torowisko, gdy zapory są opuszczone, przejazd pojazdów przez torowisko gdy opuszczanie zapór zostało rozpoczęte, wjazd na skrzyżowanie na czerwonym świetle, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, brak zapiętych pasów bezpieczeństwa przez kierujących oraz pasażerów.

[FOTORELACJA]2550[/FOTORELACJA]

W trakcie działań skontrolowanych zostało łącznie 41 pojazdów oraz 4 pieszych. W wyniku działań ujawnionych zostało łącznie 41 wykroczeń. Wśród najgroźniejszych wykroczeń popełnionych przez kierujących był przejazd przez skrzyżowanie w momencie zapalonego czerwonego światła na sygnalizatorze.

Zatrzymany został również kierujący, który wsiadł za kierownicę pomimo spożytego wcześniej alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że 62-latek kierujący volkswagenem miał   w organizmie 0,55 promila alkoholu. Do zatrzymania doszło ok. godz. 8.00 w Czempiniu na ul. Popiełuszki. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policja zapowiada podobne kontrole w przyszłości, również w innych miejscach powiatu.

Fot. KPP w Kościanie

(red.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu koscianiak.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%