Zamknij

PUP w Kościanie pomoże młodym mamom wrócić do pracy

17:29, 07.08.2019 Redakcja Aktualizacja: 22:27, 24.01.2021
Skomentuj
Powiatowy Urząd Pracy w Kościanie rozpoczyna rekrutację do programu specjalnego skierowanego dla młodych mam. Celem przedsięwzięcia jest przywrócenie ich na rynek pracy.

Jak wynika z analiz Powiatowego Urzędu Pracy w Kościanie znaczną grupę wśród osób bezrobotnych stanowią młode kobiety wychowujące małe dzieci. W warunkach rekordowo niskiego bezrobocia młode matki, które już odchowały swoje pociechy stanowią bardzo cenną grupę potencjalnych pracowników.

Część z nich chciałaby wrócić do pracy, ale nie potrafią poradzić sobie ze zorganizowaniem życia na nowo. PUP w Kościanie chce im w tym pomóc proponując udział w programie specjalnym, w ramach którego przygotuje młode mamy do podjęcia pracy i zorganizowania opieki nad dzieckiem.

Panie zakwalifikowane do udziału w programie wezmą udział w szkoleniu wyjazdowym (wraz z dziećmi) - "Motywacja jako element wzmacniający poczucie własnej wartości". Będą mogły skorzystać z opieki trenera pracy, a także wsparcia w poszukiwaniu i podjęciu pracy.

W programie mogą wziąć udział osoby zarejestrowane jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Kościanie. Szczegółowe informacje można uzyskać u doradców klienta.

(Redakcja)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%