Zamknij

Nowe technologie dla dzieci

00:42, 03.09.2019 Redakcja Aktualizacja: 01:25, 03.09.2019
Skomentuj
Wychodząc naprzeciw dzisiejszym potrzebom rodziców i ich pociech, powstało miejsce bezpieczne, wyjątkowe, w którym dzieci mogą odpoczywać, zdobywać wiedzę poprzez zabawę oraz miło spędzać czas pod opieką doświadczonych pedagogów.

Podstawą działalności Opieki Kreatywnej jest usługa świetlicowa. Polega ona na zaprowadzaniu i odbiorze dziecka ze szkoły, odrabianiu z nim lekcji, a także zorganizowaniu mu dodatkowych zajęć uzupełniających wiedzę szkolną i językową, a także kreatywną zabawę.

Od nowego roku szkolnego urozmaiceniem pobytu dziecka w świetlicy będzie wprowadzenie robota edukacyjnego. Photon jest to interaktywny robot polskiej produkcji, który wspiera dzieci w rozwoju podstawowych umiejętności z zakresu programowania i elektroniki. Pomaga w rozwoju kreatywności, zdolności logicznego myślenia, poznaniu podstaw programowania oraz zrozumieniu działania czujników, w które został wyposażony.

Stworzono go z myślą o dzieciach w każdym wieku. Jego obsługa dostosowana jest do różnego etapu rozwoju dzieci, ich możliwości oraz zdolności percepcji. Robot jest sterowany poprzez mobilne aplikacje. Umożliwiają one naukę zarówno dzieciom w wieku przedszkolnym, jak i dzieciom od 7 do 12 roku życia.

System obrazkowy sprawia, że Photon jest odpowiedni dla każdego dziecka, niezależnie od jego wieku. Nie wymaga do obsługi pomocy dorosłego. Po wyjęciu z pudełka robot nie potrafi nic. To dzieci pomagają mu nauczyć się wszystkiego od podstaw - kierunków, kolorów czy nawet reagowania na bodźce. - Każde dziecko otrzyma swojego robota i tablet. Będzie miało też swoje hasło i swoją aplikację na tablecie. Jak je podłączy, robot-kotek będzie wykonywać jego polecenia- tłumaczy Marta Kubacka, właścicielka Opieki Kreatywnej.

Co istotne, zabawa z robotem będzie formą nagrody po odrobieniu lekcji. - Nie chodzi o to, by dziecko było z robotem przez cały czas, bo co za dużo, to niezdrowo. Zresztą urządzenie uniemożliwia przejście zbyt wielu poziomów na raz. Za wzięcie udziału w każdym wyzwaniu robot traci energię i musi odpocząć - wyjaśnia Marta Kubacka.

Poza zajęciami w ramach świetlicy raz w tygodniu prowadzone będą zajęcia grupowe z Photonem wg scenariusza prowadzonego przez pedagoga. W tych zajęciach będzie mogło uczestniczyć każde dziecko po wcześniejszym zapisie.

Zapisy na opiekę świetlicową prowadzoną od poniedziałku do piątku ruszyły 2 września. - Zapraszamy rodziców do kontaktu wraz z planem lekcji dziecka. Pozwoli on odpowiednio dostosować opiekę nad dzieckiem - mówi właścicielka. Warto zwrócić uwagę, że ilość miejsc na stałą opiekę jest ograniczona i wynosi 15 dzieci.

Poza opieką świetlicową placówka prowadzi również opiekę godzinową, a także przyjęcia urodzinowe, zajęcia z języka angielskiego, różne warsztaty oraz animacje.

Opieka Kreatywna zaprasza do kontaktu!

OPIEKA KREATYWNA
Kościan, os. Jagiellońskie 29-32 (lokal na rampie)
tel. 796 996 100
www.opiekakreatywna.pl
facebook.com/opiekakreatywna

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%