Zamknij

Zawsze roześmiane Wesołe Skrzaty

00:58, 19.06.2019 Redakcja Aktualizacja: 01:27, 19.06.2019
Skomentuj
"Wesołe Skrzaty" są najstarszym niepublicznym przedszkolem w Kościanie, a w tym roku obchodzą swoje 10-lecie. Mają już zatem sporą grupę swoich wychowanków, najstarsi dziś są już nastolatkami u progu dorosłości.

Wieloletnia praktyka stwarza odpowiednie warunki do rozwoju dzieci i daje im dobry start do dalszej edukacji. Doświadczenie procentuje, ale wciąż nie brakuje nowych pomysłów, które systematycznie są wdrażane w życie. Pełna entuzjazmu jest cała kadra przedszkola składająca się z trzech nauczycielek, jednej pomocy oraz dyrektor Magdaleny Błażejczyk, która pełni tę funkcję od początku tego roku. - Planów mamy naprawdę mnóstwo, ciągle poszerzamy naszą ofertę - zapewnia pani dyrektor. - Do tego przedszkola chodziły moje własne dzieci i z sentymentem wspominają spędzony tutaj czas. Idąc do szkoły umiały już liczyć, czytać i nie miały żadnych problemów w nauce. Tego samego chcę dla obecnych wychowanków.

W "Wesołych Skrzatach" dzieci uczą się w małych grupach, maksymalnie 10-osobowych, co pozwala na poświęcenie dużej uwagi każdemu z nich. Co istotne, przyjmowane są już dwulatki. Poza stałymi zajęciami opiekuńczo-wychowawczymi odbywa się także mnóstwo zajęć uzupełniających jak rytmika, język angielski, taniec, logopedia, dla chętnych religia, a nawet nauka gry na flecie oraz zajęcia z jiu-jitsu, które prowadzi wykwalifikowany trener. Warto podkreślić, że za wymienione zajęcia nie są ponoszone już dodatkowe opłaty.

- Stawiamy na naukę poprzez zabawę. Stąd nie brakuje u nas lekcji tematycznych, ostatnio na przykład o lecie i o wypoczynku - podkreśla Magdalena Błażejczyk. - Stosujemy także system nagradzania. Za postępy w nauce i dobre zachowanie nasi podopieczni otrzymują naklejki z logo przedszkola. To drobiazgi, ale dla dzieci bardzo ważne.

W przedszkolu uroczyście obchodzone są również urodziny każdego przedszkolaka, organizowanych jest także wiele dodatkowych atrakcji. Ostatnio przykładowo Dzień Dziecka, podczas którego aktywne zajęcia zapewniła profesjonalna firma z animatorami. Ponadto placówkę regularnie odwiedzają zaproszeni goście jak weterynarz, strażak itp. Dzieci uczestniczą również w zajęciach zewnętrznych, np. w Miejskiej Bibliotece lub w Kościańskim Ośrodku Kultury, gdzie są widzami dziecięcego teatru. Warto także wspomnieć o własnym ogródku, w którym samodzielnie dzieciaki zasadziły warzywa i teraz je pielęgnują.

W placówce dużą wagę przywiązuje się do posiłków dbając, by były odpowiednio zbilansowane. - Ostatnio zmieniliśmy firmę cateringową, która nie do końca spełniała nasze oczekiwania. Dbamy o to, by w menu było dużo warzyw i owoców, a mniej słodyczy - wyjaśnia dyrektor Błażejczyk. Poza zajęciami istotne jest również otoczenie, w którym przebywają maluchy. W związku z tym sale są regularnie odświeżane. Są także plany związane z remontem placu zabaw.

Atutem przedszkola jest jego lokalizacja, w ścisłym centrum miasta, a do tego w przyjaznym otoczeniu Placu Wolności. Przedszkole czynne jest cały rok w godzinach 7.00-17.00. Również w okresie wakacyjnym będą prowadzone regularne zajęcia. Plusem jest ciągła rekrutacja, o ile oczywiście pozostają wolne miejsca. Na zajęcia od września pozostało jeszcze kilka miejsc.

PRZEDSZKOLE NIEPUBLICZNE "WESOŁE SKRZATY"
Kościan, Plac Wolności 8
tel. 507 090 172, 508 683 585
Przedszkole Niepubliczne "Wesołe Skrzaty" na FACEBOOKU

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%