Zamknij

Akcja ratunkowa w Tlenowni. Na szczęście to tylko ćwiczenia [ZDJĘCIA]

16:56, 14.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 01:08, 23.03.2023
Skomentuj

W poniedziałek, 13 marca aż 8 jednostek straży pożarnej PSP i OSP otrzymało alarm o pożarze w czempińskiej Tlenowni. Zastępy na sygnałach ruszyły na akcję. Szybko okazało się jednak, że na szczęście to tylko ćwiczenia.

Alarm poszczególne jednostki straży pożarnej otrzymały około godz. 17.00. Wieść o tym, że coś się dzieje w Tlenowni rozeszła się błyskawicznie i wiele osób zaciekawionych tym, co się dzieje ruszyło do Tlenowni. Na miejscu było mnóstwo wozów strażackich i trwała akcja ratowniczo-gaśnicza, ale w powietrzu nie unosił się dym ani charakterystyczny zapach spalenizny.

Była to inscenizacja pożaru, która wyglądała bardzo wiarygodnie. Według założonego scenariusza doszło do pożaru oleju spożywczego w urządzeniu kuchennym na III piętrze obiektu. W wyniku próby ugaszenia ognia wodą przez pracowników, doszło do rozprzestrzenienia się pożaru na pobliską kawiarenkę, a osoby te uległy poparzeniu. W kawiarence poza obsługą przebywała też grupa gości, która nie zdążyła się ewakuować i doznała obrażeń ciała.

Dodatkowo, na parterze oraz piętrach I i II odbywały się zajęcia programowe dla dzieci i młodzieży. Osoby te również wymagały ewakuacji i udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy przez przybyłych strażaków.

Powyższe ćwiczenia miały na celu doskonalenie strażaków oraz zgranie jednostek podczas działań ratowniczo-gaśniczych, a także ocenić stan przygotowania sił i środków jednostek ochrony przeciwpożarowej do niesienia realnej pomocy na terenie gminy Czempiń oraz powiatu kościańskiego. W ćwiczeniach udział wzięły zastępy Ochotniczych Straży Pożarnych z: Czempinia, Głuchowa, Borowa, Gorzyc, Słonina, Srocka Wielkiego, Starego Gołębina oraz JRG PSP w Kościaniewyjaśnia mł. bryg. Jacek Donaj z KP PSP w Kościanie.

Ponadto w akcję zaangażowani byli pracownicy Centrum Kultury i Biblioteki, które mają swoją siedzibę w CAS Tlenownia oraz dzieci i młodzież uczęszczające na tutejsze zajęcia. Na miejscu pojawili się również prezes zarządu Oddziału Gminnego Związku OSP RP w Czempiniu Kazimierz Dembny oraz burmistrz Czempinia Konrad Malicki.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%