Zamknij

Koncert orkiestry z okazji Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]

03:40, 18.11.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 11:09, 21.11.2023
Skomentuj

Tradycyjnie jednym z elementów uczczenia Narodowego Święta Niepodległości w Kościanie jest koncert orkiestry wojskowej. Tym razem dla mieszkańców miasta i gminy Kościan wystąpiła Orkiestra Reprezentacyjna Wojsk Lądowych wraz z solistami.

Jak zawsze koncert wzbudził duże zainteresowanie, a sala widowiskowa Kościańskiego Ośrodku Kultury w piątkowy wieczór wypełniona była prawie w komplecie. Na widowni zasiedli m.in. włodarze miasta, gminy i powiatu kościańskiego, radni, wojskowi, przedstawiciele służb mundurowych oraz różnych instytucji. Nie mogło także zabraknąć mieszkańców.

Zgromadzonych powitał dyrektor KOK-u Dariusz Łukaszewski oraz burmistrz Piotr Ruszkiewicz, który przypomniał, wspólne świętowanie mieszkańców 11 listopada na Rynku. Następnie zaprosił publiczność na muzyczną ucztę pełną artystycznych wzruszeń w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, która w naszym mieście wystąpiła po raz pierwszy.

[FOTORELACJA]2084[/FOTORELACJA]

Orkiestra pod batutą Łukasza Turka stworzyła muzyczną opowieść złożoną z utworów patriotycznych nawiązujących do tak odległych zdarzeń jak bitwa pod Grunwaldem. Nie mogło także zabraknąć nawiązań do odzyskania niepodległości po I wojnie światowej, okresu II wojny światowej, a także zmiany ustroju po 89 roku. Publiczność usłyszała m.in. takie pieśni żołnierskie jak "My pierwsza brygada", "Wojenko, wojenko", "Rozkwitały pąki białych róż". Pojawiły się także utwory patriotyczne, jak  "Uwierz Polsko" oraz "Póki Polska żyje w nas", a także klasyków polskiej muzyki popularnej wykonywanych przez Andrzeja Zauchę, Zbigniewa Wodeckiego i Alicję Majewską.

Przy akompaniamencie muzyków pieśni i piosenki śpiewali plutonowy Kamil Podlejski oraz wokaliści Zbyszko Tuchołka i Emilia Duda, dla której było to pierwszy występ z wrocławską orkiestrą.

Publiczność nagradzała artystów gromkimi brawami za poszczególne wykonania, a na koniec pojawiły się owacje na stojąco. W podziękowaniu za udany wieczór burmistrz Piotr Ruszkiewicz i przewodniczący Rady Miejskiej Dawid Olejniczak wręczyli dyrygentowi i solistom kwiaty oraz upominki.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%