Zamknij

McDonald's w Kościanie już otwarty [ZDJĘCIA]

12:22, 15.11.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 13:04, 24.11.2023
Skomentuj

15 listopada, już przed godziną 11.00 odbyło się małe otwarcie restauracji McDonald's w Kościanie z uroczystym pokrojeniem tortu i przecięciem wstęgi w gronie załogi. Sprzedaż rozpoczęto natomiast o godz. 11.00. Początkowo tłumów nie było, ale z czasem dochodzili klienci i w restauracji zrobiło się bardzo gwarno.

Cała załoga czekała już na klientów, a lokal był przystrojony balonami zarówno na zewnątrz, jak i w środku. Pierwsi chętni mogli spokojnie wejść do lokalu bez oczekiwania w kolejkach. Choć były grupki młodzieży, które przy restauracji pojawiły się już po godzinie 10.00. Dopiero mniej więcej po pół godzinie od otwarcia, wewnątrz zrobiło się bardzo tłoczno.

– Przyszłyśmy tutaj około 10.15 nie mogąc doczekać się otwarcia. Bardzo nam się podoba wnętrze restauracji, jest bardzo ładne i inne niż te, w których dotychczas byłyśmy – mówią Zosia, Kornelia i Angelika.Każda z nich zamówiła coś innego do jedzenia. Jedna była ciekawa smaku hamburgera Drwala, druga zdecydowała się na McChicken, a trzecia na nuggetsy.

[FOTORELACJA]2073[/FOTORELACJA]

Wśród klientów znalazło się także sporo starszych osób, w tym emerytów, którzy przed południem mają czas.

– Przechodziliśmy obok z kolegą i postanowiliśmy wstąpić tutaj. Mamy czas, więc czemu nie, chcieliśmy zobaczyć jak prezentuje się restauracja. Naszym zdaniem wnętrze jest podobne do innych, ale młodzieży na pewno się podoba, będą mieć gdzie chodzićzapewniają panowie Kazimierz i Eugeniusz.

Na otwarcie przyszła także grupa uczniów z Technikum Reklamy w „Ratajczaku”. Przyszli razem z nauczycielką, by przyjrzeć się działaniom marketingowym międzynarodowej sieci, która jest specjalistą od marketingu. Młodzieży bardzo się podobało, a w nagrodę mogli zjeść co nieco. – Dla uczniów to cenne zobaczyć taki event. Widzą jakie zastosowane są metody reklamy, taktyka, promocje. Ważna jest także drukowana reklama, nadruki na kubkach, opakowaniach, a także na zewnątrz. Tak więc cenne wskazówki. Przy okazji to także ciekawa lekcja w terenie – mówi Romana Hohensee, nauczycielka z ZSP im. F. Ratajczaka.

Godziny otwarcia McDonald's w Kościanie

Restauracja McDonald's w Kościanie powstała w południowej części miasta, przy ul. Śmigielskiej 61.

Lokal czynny jest codziennie od 6.00 do 24.00. W tych samych godzinach zmotoryzowani goście mogą skorzystać także z linii McDrive. Od poniedziałku do piątku do godz. 10.30, a w weekendy do godz. 11.00 obowiązuje menu śniadaniowe. W pozostałych godzinach dostępna jest oferta klasycznych produktów McDonald’s. Goście lokalu mogą skorzystać także ze strefy McCafé.  

Lokal w Kościanie jest 47. restauracją McDonald’s w województwie wielkopolskim, a 537. w Polsce. Zarządzać nim będzie franczyzobiorczyni Paulina Galant, która łącznie prowadzi 4 restauracje – w Jarocinie, Śremie, Lesznie, a od dziś także w Kościanie. W ramach otwarcia sfinansuje darowiznę na rzecz Ośrodka Rehabilitacyjnego w Kościanie – osiem mat do rehabilitacji. Będą one służyły zarówno pracownikom, jak i wszystkim korzystającym z pomocy ośrodka.  

– Jestem dumna, że na mapie województwa wielkopolskiego pojawia się kolejna restauracja McDonald’s, którą mam przyjemność prowadzić. Otwarcie lokalu daje mi możliwość wsparcia lokalnej gospodarki oraz mieszkańców poprzez nowe miejsca pracy – w restauracji w Kościanie zatrudnionych jest 40 osób. Jako franczyzobiorczyni chcę być blisko społeczności i poznawać ich potrzeby, dlatego postanowiłam wesprzeć Ośrodek Rehabilitacyjny – mówi Paulina Galant, franczyzobiorca restauracji w Kościanie.

Restaurację zaprojektowano w stylu Luna. Sprawną obsługę gości zapewnia 40 osób, w tym 8 managerów.  Parking dla 36 samochodów osobowych usytuowany jest z boku budynku, wjazd znajduje się przy drodze na Czarkowo. Na zmotoryzowanych klientów McDonald's przygotowano dwa stanowiska do odbioru zamówień na wynos. W strefie McDrive zainstalowano też duże wyświetlacze przedstawiające aktualną ofertę.

Przed wejściem do restauracji znajduje się przeszklony ogródek ze stylowymi ławeczkami i stolikami oraz plac zabaw. Dla dzieci przygotowano specjalny domek ze zjeżdżalnią rurową. Na miłośników dwóch kółek czekają stojaki dla rowerów.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%