Zamknij

Kolejni inwestorzy i miejsca pracy w gminie Czempiń [ZDJĘCIA]

14:15, 16.11.2023 Maciej Sibilak Aktualizacja: 13:41, 20.11.2023
Skomentuj

Jeszcze w tym roku na terenie gminy Czempiń firma Hillwood Polska rozpocznie budowę dużego centrum produkcyjno-logistycznego, w którym docelowo znajdzie zatrudnienie około 700 osób. Kolejne miejsca pracy powstaną w trzech nowych przedsiębiorstwach produkcyjnych na terenach inwestycyjnych w Głuchowie.

Jedno z nich, firma Keder Polska (producent taśm kedrowych) buduje hale produkcyjną na terenie działki sprzedanej przez gminę. Kolejne dwa przedsiębiorstwa finalizują transakcje zakupu sąsiednich gruntów przygotowanych pod inwestycje. Ich nabywcami są dwie firmy z sektora produkcyjnego, które rozwijają się na tyle prężnie, że już nie mieszczą się w swoich dotychczasowych lokalizacjach. Zakup gruntów inwestycyjnych na terenie gminy Czempiń umożliwi im budowę własnego zakładu. Przeniosą tam swoją produkcję i pracowników, ale też stworzą nowe miejsca pracy.

Na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku w Głuchowie, przy drodze ekspresowej S5, firma Hillwood Polska rozpocznie budowę dużego centrum produkcyjno-logistycznego o zadaszonej powierzchni ponad 100 tys. m kw. Docelowo szansę na zatrudnienie będzie miało tam około 700 osób. Pierwszy etap inwestycji zakłada budowę obiektu o powierzchni nieco ponad 50 tys. m kw. Do tego drogi wewnętrzne i parkingi do jego obsługi. Kolejne etapy będą dostosowane do wykorzystania powierzchni. Nie wiadomo jeszcze jacy ostateczni operatorzy zostaną w tym budynku umiejscowieni.

[FOTORELACJA]2079[/FOTORELACJA]

Kulisy pozyskania tak dużego inwestora zdradza Konrad Malicki, burmistrz Czempinia.Cała historia zaczęła się dosłownie od maila, w którym otrzymaliśmy zapytanie o miejsce pod centrum logistyczne, którego szukał inwestor. Opowiedzieliśmy niezwłocznie wskazując, że mamy taki teren. Szybkość naszej odpowiedzi, propozycja lokalizacji oraz dokumentacja i plan miejscowy to były te atuty, które spowodowały, że po pierwszej wizycie w maju 2021 roku firma Hillwood Polska postanowiła u nas zainwestować. Z naszą pomocą udało się przekonać właścicieli do zbycia gruntów na rzecz tak dużego podmiotu w jednej transakcji. To wielka radość dla naszej całej społeczności, że taki inwestor wkracza do gminy Czempiń. My jako gmina wywiązujemy się ze swojej części umowy inwestycyjnej, czyli budowy ronda i drogi dla obsługi komunikacyjnej. Prace obejmujące te zadania już trwają, a ich zakończenie planowane jest na wiosnę przyszłego roku.

Zainteresowanie gruntami inwestycyjnymi w Głuchowie pokazuje, że gmina Czempiń zaczyna wykorzystywać swoje położenie i bliskie skomunikowanie z drogą ekspresową. – Pracowaliśmy nad tym przez wiele lat i długo przed tym zanim ten węzeł powstałpodkreśla burmistrz Malicki.Gdyby nie było studium, planów miejscowych i inwestycyjnych zakładających budowę niezbędnej infrastruktury, to te firmy by tutaj nie przyszły, albo nie przyszłyby tak szybko. To pokazuje, że poza inwestycjami cały czas pieczołowicie pracowaliśmy, by przygotować te tereny. Teraz możemy się cieszyć, że ten potencjał został dostrzeżony.

Dołącz do nas na Facebooku!Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i fotorelacje. Jesteśmy tam, gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

(Maciej Sibilak)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%