Zamknij

Z wielką pompą otwarto drogę w Boszkowie [ZDJĘCIA]

21:58, 21.11.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 12:23, 22.11.2023
Skomentuj

Boszkowo leżące na terenie powiatu leszczyńskiego to najpopularniejszy wakacyjny kurort w naszym regionie. Przebudowa ulicy Dominickiej zajęła dwa lata, a przeprowadzała ją firma z Kościana. 18 listopada otwarto oficjalnie w wyjątkowo spektakularny sposób tę drogę.

Inwestycja została przeprowadzona przez gminę Włoszakowice, a jej wartość wyniosła ponad 19 mln zł. To najkosztowniejsza w historii gminy inwestycja, która otrzymała dofinansowanie w wysokości 9,5 mln zł z Polskiego Ładu. Pokaźne przedsięwzięcie zdecydowanie poprawiło bezpieczeństwo i wygodę licznych turystów odwiedzających Boszkowo w okresie wakacyjnym.

Łącznie przebudowano jedną z głównych dróg Boszkowa  przebiegającą od Pudełkowa aż do samych Dominic oraz wybudowano nową drogę rowerową z Dominic do Włoszakowic. Wykonawcą prac była firma „INFRAKOM Sp. z o.o.” z Kościana wyłoniona w toku postępowania przetargowego prowadzonego w trybie podstawowym.

[FOTORELACJA]2100[/FOTORELACJA]

Na całym odcinku poszerzono drogę i położono nową nawierzchnię. Przebudowano również całą infrastrukturę podziemną związaną z kanalizacją deszczową, siecią elektroenergetyczną, teletechniczną, co ułatwi prace wszystkim służbą zajmującymi się ich nadzorowaniem w kolejnych latach. Wymieniono oraz rozbudowano oświetlenie drogowe w którym zastosowano najnowocześniejszy system zdalnego sterowania oświetleniem i  poboru prądu. Powstały także nowe chodniki, a rowerzyści zyskali łącznie 7 km nowych traktów. Przy Dominickiej powstało ponadto 320 miejsc parkingowych, które w sezonie letnim objęte zostaną strefą płatnego parkowania.

Uroczystość otwarcia drogi odbyła się w sobotę i miała ona wyjątkową oprawę. Były bowiem kolorowe race i występ orkiestry dętej z Włoszakowic wraz z mażoretkami "Twins". Nie mogło także zabraknąć przecięcia wstęgi. Dokonali tego wójt gminy Włoszakowice Robert Kasperczak, przewodniczącego Rady Gminy Włoszakowice Kazimierz Kurpisz oraz przedstawiciel wykonawcy Krzysztofa Kluczyk.

Na tym nie koniec, bo druga część uroczystości odbyła się w sali widowiskowej we Włoszakowicach, Tutaj, przy kawie i ciastku, był czas na podziękowania i dyskusje oraz mały występ artystyczny.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%