Zamknij

Pojawił się duży inwestor w gminie Czempiń

04:22, 11.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 18:00, 21.03.2023
Skomentuj

Jeszcze w tym roku ma rozpocząć się budowa dużego centrum produkcyjno-logistycznego, w którym pracę znajdzie około 700 osób. Dla gminy oznacza to z kolei wpływy do budżetu w wysokości kilku milionów zł rocznie z tytułu podatku od nieruchomości.

Bardzo dobrą wiadomość przekazał Urząd Gminy jednocześnie zaznaczając, że na tym etapie nie można podać szczegółów. Wiadomo jednak, że firma inwestycyjna Next Step działająca w zachodniej Wielkopolsce nabyła teren przeznaczony pod dużą strefę przemysłową. I to właśnie w tej strefie powstanie duże centrum produkcyjne.

Ponad 2 lata wspólnie z inwestorem pracowaliśmy i zabiegaliśmy o to, by przyszedł taki dzień jak dzisiaj. Osobiście wiem, ile pracy włożyliśmy, żeby ta firma pojawiła się na terenie naszej gminy. To jest dla mnie powód do wewnętrznej satysfakcji, żeby nie powiedzieć dumy. W takim dniu praca burmistrza nabiera wyjątkowego znaczenia. Jak tylko będziemy mogli podzielić się z Państwem szczegółami, niezwłocznie to uczynimy. Możecie Państwo być pewni, że, od dziś, za sprawą powstających stref przemysłowych, rozwój Gminy Czempiń będzie jeszcze bardziej dynamiczny, aniżeli dotychczas zapewnia burmistrz Konrad Malicki.

Next Step buduje obiekty dla klientów zgodnie z ich indywidualnymi wymogami. Teraz wybuduje strefę przemysłową dla klienta przy drodze ekspresowej S5, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła, który gwarantuje szybki dojazd do Poznania.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%