Zamknij

Wielkopolski Turniej Dudziarzy w niedzielę

03:41, 23.09.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 04:37, 25.09.2023
Skomentuj

Już po raz 53 do gmin Kościan i Czempiń zjedzie dudziarska brać w ramach corocznego turnieju. Turniej tradycyjnie odbędzie się w przedostatnią niedzielę września.

Wielkopolski Turniej Dudziarzy to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Na przestrzeni minionego półwiecza wykreowała wielu mistrzów gry na dudach wielkopolskich, ale też wśród młodego pokolenia kultywuje tradycje przodków. W kapelach dudziarskich grają już często dzieci poznając tajniki tej niezwykłej gry.

Tegoroczny 53. Wielkopolski Turniej Dudziarzy, organizowany jest wspólnie przez Kościański Ośrodek Kultury oraz Centrum Kultury w Czempiniu przy wsparciu samorządów miasta i gminy Kościan oraz Czempinia, a także sponsorów.

W tym roku program wydarzenia będzie nieco inny niż w ostatnich edycjach. Ale zacznie się tak samo, czyli od osławionego już ogrania pomnika Dudziarza i Skrzypka w niedzielny poranek w Starym Gołębinie. Następnie brać dudziarska weźmie udział we mszy świętej w miejscowym kościele.

Po mszy muzycy nie przeniosą się do innej miejscowości, a to właśnie w Starym Gołębinie  – na plenerowej scenie – do rywalizacji staną młodzi muzycy w ramach Konkursu Młodego Muzyka. A po uczniach przyjdzie czas na mistrzów w Koncercie Nauczycieli.

Po południu wydarzenia przeniosą się do Kościana. Najpierw muzycy w KOK-u posilą się obiadem, a następnie staną w konkursowe szranki. Intensywny dzień zakończy się ogłoszeniem wyników wieczorem.

 

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%