Zamknij

Przed nami premiera Galerii Teatr

00:10, 21.03.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 03:02, 27.03.2023
Skomentuj

W piątek, 24 marca w Centrum Kultury w Śmiglu odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Galerii Teatr zatytułowanego "Szczęście znowu zagości w naszym domu". Na scenie zobaczymy dziewięciu aktorów.

Jest to sztuka inspirowana „Małymi Morderstwami” Julesa Feiffera. Reżyser spektaklu, Janusz Dodot zdradza, że praca nad tym dziełem trwała długo i intensywnie. – To spektakl piękny teatralnie, ale też trudny. Warto go jednak zobaczyć, bo tematy w nim podejmowane są podstawowe. Mamy w nim rodzinę, choć rodzinę dość dziwną. Z drugiej strony, czy my widzowie nie jesteśmy też dziwni w tym, jak wygląda nasza życiowa droga? To, co się w niej zdarza? To wszystko rozgrywa się w tym spektaklu. Zastanawiamy się w nim, czy idziemy przez nasze życie świadomie wyznaczając sobie cel i je przeżywając, czy też kroczymy trochę jak ślepcy z obrazu Brueglaopowiada o widowisku jego scenarzysta i reżyser Janusz Dodot.

W sztuce zobaczymy dziewięciu aktorów, głównie kościańskich, od lat współpracujących z Dodotem. Choć do zespołu dołączają także nowe osoby. Wystąpią: Tomasz Żurek, Arkadiusz Wesołek, Maciej Wesołek, Przemysław Szwarc, Mateusz Jurga, Maciej Dodot, Mirosława Wojciechowska, Vanessa Smoczyk, Sara Gniadek. Nie zabraknie także muzyki w wykonaniu Marcina Ruszkiewicza, także od lat pracującego z reżyserem. Z kolei autorem plakatu promującego spektakl jest Hubert Baranowski, współpracujący z Dodotem od jakiegoś czasu.

Sztuka zostanie pokazana w Centrum Kultury w Śmiglu 24 marca o godz. 18.00. Jest biletowana, a wejściówki w cenie 25 zł będzie można nabyć przed spektaklem.

(Milena Waldowska)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%