Zamknij

Koncert "Świąteczne Opowieści" w Novopolskiej [ZDJĘCIA]

19:25, 28.01.2023 Milena Waldowska Aktualizacja: 19:25, 28.01.2023
Skomentuj
Osiem wokalistek Szkoły Emisji Głosu PoGłos oraz ich nauczycielka Emilia Ziegler-Opara wystąpiło podczas koncertu świątecznego w restauracji Novopolska.

Był to już drugi koncert PoGłosu w tym miejscu, a także drugi koncert szkoły w tym roku. W ostatnią niedzielę najmłodsze wokalistki PoGłosu miały okazję zaśpiewać w kościańskiej farze (zobacz: Kolędowanie z PoGłosem w farze [ZDJĘCIA]). Z kolei w ubiegłym roku publiczność świetnie się bawiła na koncercie "Kobiety o kobietach".

Tym razem wydarzenie miało świąteczny klimat. Publiczność usłyszała mniej znane kolędy oraz popularne piosenki świąteczne polskie i anglojęzyczne w wykonaniu starszych, a tym samym już dojrzalszych wokalistek. Dziewczyny świetnie poradziły sobie w zaśpiewaniu utworów w niełatwych, bo w spokojnych, nastrojowych, a momentami jazzowych aranżacjach. Istotne było zatem nie tylko samo prowadzenie głosu, ale również odpowiednia interpretacja i stworzenie nastroju. Wokalistki przygotowywały się do występu pod okiem swoich trenerów: Emilii Ziegler-Opary oraz Jakuba Szpunty. - To był mój pierwszy występ w Novopolskiej. Denerwowałam się bardzo , chyba najbardziej z moich dotychczasowych występów. Myślałam, że nie ustoję na scenie. Same przygotowania były bardzo krótkie, bo zaledwie na kilka dni przed występem ćwiczyłam piosenkę. I to chyba stąd te nerwy dzisiaj - mówiła po występie 14-letnia Kira Jakubowicz. - W PoGłosie trenuję od dwóch lat. Wiele się przez ten czas nauczyłam, treningi dużo dają. Choć do śpiewania podchodzę raczej hobbistycznie, nie wiążę z nim swojej zawodowej przyszłości.

Uzupełnienie dla piosenek stanowiły fragmenty poezji i prozy o świątecznej tematyce czytane przez Stanisława Świdzińskiego - absolwenta PoGłosu, a obecnie studenta pierwszego roku na Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Publiczność w dużym skupieniu słuchała wszystkich wykonań nagradzając je sowitymi oklaskami.

(Milena Waldowska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%